ABS Tech-Line filament termosensitivní červená/bílá 1,75 mm Herz 1 kg

Kód: ABSTL175HZ1RDWE
Výprodej
Značka: Herz
1 050 Kč –10 %
ABS Tech Line tisková struna Herz 1,75mm termosensitivní
1 050 Kč –10 % 945 Kč 780,99 Kč bez DPH 945 Kč / 1 kg
POSLEDNÍ KUS (1 ks)
Můžeme doručit do:
16.8.2022
ABS struna citlivá na teplotu Herz tisková struna 1,75 mm red/white 1kg

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Tato tisková struna je citlivá na teplotu a mění svou barvu z červené (při chladu) na bílou (zahřátím) a zpět. Teplota, při které dochází ke změně, je cca 35 °C. Efekt je tedy patrný i při pouhém zahřátí materiálu v rukou (platí to pro surový filament i výtisk). Tento účinek není trvalý, po ochlazení materiál opět zrůžoví (zčervená). Barvu mění struna téměř okamžitě po zahřátí, zpět zčervená postupně asi za 20 sekund po ochlazení pod 35 °C.

Tento materiál není vhodný pro venkovní použití - není UV stabilní. 

Jedním z nejhojněji používaných materiálů je právě ABS. Má mnoho nesporných výhod, mezi které patří například velká tepelná odolnost či odolnost proti některým chemickým látkám. Další výhodou je pak i malá hmotnost vytištěných předmětů.

Modely vytištěné z materiálu ABS (Akrylonitrilbutadienstyren) jsou samozřejmě zdravotně nezávadné, avšak během tisku se mohou uvolňovat potencionálně nebezpečné látky. Jednotlivé díly vytištěné z ABS je možné lepit rozpouštědlovými i polyakrylátovými lepidly.

ABS Tech Line jsou speciální technické filamenty od společnosti Herz. Termosenzitivní materiál má všechny vlastnosti stejné jako klasické ABS, až na speciální citlivost na teplotu, kdy při vyšší teplotě vytištěný objekt (nebo i filament před vytištěním) zbělá a při ochlazení zpět se zase změní na malinově červenou barvu. Výrobce uvádí červenou barvu, ale barevný odstín odpovídá spíše vyobrazení na fotografii. 

Specifikace:

  • Teplota tisku: 220 - 250 °C
  • Teplota podložky: 100 - 120 °C
  • Balení: 1 kg
  • Šířka struny: 1,75 mm
  • Barva:  červená/bílá

ENG

This filament is temperature sensitive and changes its color from red (when cold) to white (when heated) and the other way round. The temperature at which the change occurs is about 35 °C. The effect is therefore noticeable even when the material is heated by hand (this applies to both the raw filament and the print). This effect is not permanent, after cooling the material turns pink (red). The color changes almost immediately after heating and it takes about 20 seconds to see the change after cooling below 35 °C.

This material is not suitable for outdoor use - it is not UV stable.

ABS is one of the most widely used materials. It has many indisputable advantages, including, for example, high heat resistance or resistance to certain chemicals. Another advantage is the low weight of printed objects. Models printed from ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) are, of course, harmless to health, but potentially hazardous substances may be released during printing. Individual parts printed from ABS can be glued with solvent and polyacrylate adhesives. ABS Tech Line are special technical filaments from Herz. The thermosensitive material has all the same properties as classic ABS, except for the special sensitivity to temperature, when at a higher temperature the printed object (or even the filament before printing) turns white and changes to a raspberry red color when cooled back. The manufacturer states the color red, but the color shade corresponds more to the image in the photo.

Specifications:

Printing temperature: 220 - 250 °C

Substrate temperature: 100 - 120 °C

Packaging: 1 kg String width: 1.75 mm

Color: red / white

 

Doplňkové parametry

Kategorie: ABS 1,75 mm
Hmotnost: 1.5 kg
Barva: bílá, červená
? Hmotnost bez obalu: 1 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Vlastnost filamentu: termosensitivní
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm
Podložka: 100 - 120°C
Pracovní teplota: 220 - 250°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 

Výrobcem je německá společnost HERZ GmbH, která dlouhodobě vyrábí stroje založené na technologii horkého vzduchu. Jedná se o průmyslové stroje, které nacházejí uplatnění napříč všemi odvětvími, dále stroje pro svařování termoplastických materiálů jako jsou střešní a spodní izolační fólie, bannery, autoplachty a jiné..

Dceřinou společností firmy HERZ je taktéž německá firma Dohle Extrusionstechnik GmbH, která má velmi silné postavení v oblasti ručních extruderů, přičemž vyvinula nový model určený pro víceosá robotická ramena, s kterými nyní probíhá vývoj na automatizované svařování.

Firma disponuje vlastní výrobou svařovacích drátů pro tuto extruzní techniku (průměry 3, 4 a 5 mm) s dlouholetou zkušeností a specializací na různé technické plasty.

 Spojením těchto zkušeností a narůstající poptávkou po technologii 3D tisku přišel výrobce zhruba před 3 lety s vlastní výrobou filamentů, které si pro své jedinečné vlastnosti získaly oblibu mezi 3D tiskaři.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení