Dovolujeme si upozornit na stěhování pobočky. Prodejnu najdete od 18.5.2021 na nové adrese Česká 182 (Brno - venkov) v čase od 9:00 - 15:30.
  • 1 z 2
 

PC/PBT filament černá 1,75 mm Herz 1 kg

 

PC/PBT Herz tisková struna 1,75 mm black 1kg

Dostupnost Na objednání EU
Měrná cena 1 210 Kč / 1 kg
1 210 Kč / ks
1 000 Kč bez DPH
   
Kód produktu PCPBT175HZ1NL
Značka Herz
Webová stránka značky filamentonline.de
Kategorie PC filamenty
 

PC, nebo-li polykrabonát, mezi ostatními běžnými filamenty vyniká svou odolností. Velmi často se používá ve spojením s materiálem ABS, případně bývá jeho alternativou, a to především díky podobným vlastnostem, které PC nabízí. Produkt, ktera pomocí polykrabonátu vytisknete, se vyznačuje vysokou odolností (velká tvrdost, odolnost vůči teplotě až 115 °C, oděru), ale také malou hmotností.

PC ve spojení s PBT má také vysokou rozměrovou stabilitu, protože PBT má nízký koeficient tepelné roztažnosti a nízkou nasákavost vody.

Své uplatnění najde v podstatě kdekoli, zejména jej lze doporučit pro technické aplikace v elektrotechnice a automobilovém průmyslu např. pro komponenty elektrických systémů, pouzdra a kryty spotřebičů atd.

 Specifikace:

  • Teplota tisku dle výrobce: 220 - 250 °C, ale dle zkušeností našich i našich zákazníků doporučujeme teplotu vyšší a to v rozmezí 260-280 °C (u větších výtisků nad 10 cm) je potřeba se držet u horní hranice tohoto teplotního rozmezí. Také tvrzená tryska vyžaduje spíše na teplotě přidat. Vhodnou se jeví i tisková komora, ale lze tisknout i bez uzavřeného boxu. 

  • Teplota podložky: 80 - 100 °C
  • Balení: 1kg
  • Šířka struny: 1,75mm
  • Barva: černá

Podobné produkty

Hmotnost 1.4 kg
Barva (?) černá
Hmotnost (?) 1 kg
Tloušťka struny (?) 1,75 mm
Tolerance/průměr +/- 0,05 mm
Podložka 80 - 100°C
Pracovní teplota 260 - 280°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
FM Avatar autora | 1.8.2018
Velmi kvalitní materiál, vynikající soudržnost vrstev a kvalita tisku při : HE 245 °C, HB 110 °C, rychlost tisku 30mm/s a infill Max 60mm/s, bez chlazení, lze však tisknout až na HE 270 °C pro zvýšení soudržnosti vrstev, tato teplota je již hraniční pro malé půdorysy kde není dostatečný čas na zchlazení, na podložce s PEI není třeba řešit přilnavost, pokud máte zaplněný bed doporučuji použít: DIMAFIX SPREJ snadnější sundávání při ochlazení na 50st. dále se mi líbí výstup, minimalizace ghostingu.

 

Výrobcem je německá společnost HERZ GmbH, která dlouhodobě vyrábí stroje založené na technologii horkého vzduchu. Jedná se o průmyslové stroje, které nacházejí uplatnění napříč všemi odvětvími, dále stroje pro svařování termoplastických materiálů jako jsou střešní a spodní izolační fólie, bannery, autoplachty a jiné..

Dceřinou společností firmy HERZ je taktéž německá firma Dohle Extrusionstechnik GmbH, která má velmi silné postavení v oblasti ručních extruderů, přičemž vyvinula nový model určený pro víceosá robotická ramena, s kterými nyní probíhá vývoj na automatizované svařování.

Firma disponuje vlastní výrobou svařovacích drátů pro tuto extruzní techniku (průměry 3, 4 a 5 mm) s dlouholetou zkušeností a specializací na různé technické plasty.

 Spojením těchto zkušeností a narůstající poptávkou po technologii 3D tisku přišel výrobce zhruba před 3 lety s vlastní výrobou filamentů, které si pro své jedinečné vlastnosti získaly oblibu mezi 3D tiskaři.

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o zásadách používání cookies naleznete ZDE.