TPS flexibilní filament natural 1,75 mm Herz 750 g

Kód: TPS175HZ1NL
1 940 Kč 1 603,31 Kč bez DPH 2 586,67 Kč / 1 kg
Na dotaz

Termoplastický elastomer na bázi styrenu Herz 0,75 kg natur tisková FLEXI struna Tvrdost Shore: 75A - velmi měkká 

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

TPS (termoplastický elastomer na bázi styrenu):

Jendá se o měkké flexibilní vlákno pro 3D tisk. Najde si jistě široké uplatnění, např. jako těsnící kroužek ve stroji nebo protiskluzové nožičky pro další komponenty atp. všude tam, kde využijete velkou míru elastické(vratné) deformace. Pružnost vláken TPE se měří v tvrdosti Shore. Jsou zde velké rozdíly, od velmi měkkých po tvrdé materiály, které lze již hůře ohýbat. Filament TPS od Herz má hodnoty Shore A 75, takže se řadí mezi nejměkčí v naší nabídce. 

Doporučení: Extrudér s přímým podáváním filamentu

  • Teplota tisku: 220 - 240 °C
  • Teplota podložky: 70 - 80 °C
  • Balení: 0,75 kg
  • Šířka struny: 1,75 mm
  • Tolerance průměru: +/- 0,05 mm
  • Barva: přírodní

Rozměry cívky:

Průměr: 200 mm
Průměr otvoru v hřídeli: 52 mm
Šířka: 65 mm

Herz Tech Line FILAMENT je vyroben v Maďarsku.

Průměr je měřen a kontrolován pomocí dvouosé laserové sondy. Granulát i barvivo byly speciálně vyvinuty pro výrobu filamentů. Vstupní suroviny neobsaují žádné recykláty, aby výsledný filament splňoval ty nejpřísnější podmínky kvality.

Nový typ cívky pro filamenty HERZ má otvory, které zajišťují její rozebiratelnost a tedy i možnost znovunaplnění bezcívkovým filamentem. V naší nabídce naleznete bezcívkové PLA a PETG Refill filamenty od Fiberlogy.

Více o flexibilních materiálech, doporučení k tisku a srovnání jejich tvrdostí najdete v našem článku: https://www.materialpro3d.cz/blog/flex-test/

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: TPS
Hmotnost: 1.5 kg
Barva: natural
? Hmotnost bez obalu: 0,75 kg
Průměr struny: 1,75 mm
? Tvrdost materiálu: 75 A
Vlastnost filamentu: flexibilní
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm
Podložka: 70 - 80°C
Pracovní teplota: 220 - 240°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Výrobcem je německá společnost HERZ GmbH, která dlouhodobě vyrábí stroje založené na technologii horkého vzduchu. Jedná se o průmyslové stroje, které nacházejí uplatnění napříč všemi odvětvími, dále stroje pro svařování termoplastických materiálů jako jsou střešní a spodní izolační fólie, bannery, autoplachty a jiné..

Dceřinou společností firmy HERZ je taktéž německá firma Dohle Extrusionstechnik GmbH, která má velmi silné postavení v oblasti ručních extruderů, přičemž vyvinula nový model určený pro víceosá robotická ramena, s kterými nyní probíhá vývoj na automatizované svařování.

Firma disponuje vlastní výrobou svařovacích drátů pro tuto extruzní techniku (průměry 3, 4 a 5 mm) s dlouholetou zkušeností a specializací na různé technické plasty.

 Spojením těchto zkušeností a narůstající poptávkou po technologii 3D tisku přišel výrobce zhruba před 3 lety s vlastní výrobou filamentů, které si pro své jedinečné vlastnosti získaly oblibu mezi 3D tiskaři.