3D tiskárna ORIGINAL PRUSA I3 MK3S+

Kód: PRUSAI3MK3SPLUS
24 500 Kč 20 247,93 Kč bez DPH 24 500 Kč / 1 ks
1 týden
Můžeme doručit do:
25.4.2024
Položka byla vyprodána…

MK3S+ 3D tiskárna složená s oboustrannou hladkou PEI podložkou nová verze s novým senzorem SuperPINDA a konstrukčními změnami s cílem zlepšit spolehlivost a usnadnit montáž a údržbu!


Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

 


MK3S je spolehlivá a oblíbená 3D tiskárna, přesto nyní dostala nový kabát v podobě menších designových úprav (změny jsou zaměřené na snadnější sestavení a jednodušší údržbu) a obsahuje novou a notně vylepšenou sondu na Mesh Bed Leveling zvanou SuperPINDA (super Průša induction autoleveling senzor). Tímto se tedy stává z MK3S MK3S+. Toto balení obsahuje ocelový tiskový plát s hladkým oboustranným PEI povrchem.


Novinky:

Senzor autolevelingu SuperPINDA

Tato sonda netrpí na teplotní výkyvy (protože nemusí spoléhat na termistor, který používal zprůměrované hodnoty) a drží konzistentní první vrstvu – například v situaci, kdy spouštíte jeden výtisk za druhým a Live Z jste zkalibrovali se “studenou” tiskárnou. Nová sonda dostala také kvalitnější součástky a to nejen uvnitř, ale má i výrazně kvalitnější kabel, který díky přepracované vnitřní konstrukci vydrží mnohem déle i při neustálém ohýbání v různých směrech. Pokud chcete měnit svoji P.I.N.D.A. V2 sondu za novou, mějte prosím na paměti, že funguje až od firmwaru 3.9.2. 

Osy X a Y MK3S+

Na ose Y: Hlazené tyče nejsou uchyceny pomocí stahovacích pásek, ale umisťují se do robustnějších plastových držáků. Původní třmeny ve tvaru písmene U, které držely ložiska Misumi, jsou pryč, a na jejich místo nastupují nové držáky z ohýbaného plechu. Tato změna nemá vliv na kvalitu tisku, ale má za cíl především zjednodušení stavebního procesu.

Na ose X: Součástka x-end je pevnější a obsahuje upravený systém pro finální doladění napnutí řemenu.

Změny na extruderu MK3S+

Extruder na MK3S+ doznal několika drobných úprav. Byla lehce upravena trasa filamentu, aby byl tisk o něco spolehlivější (především u flexibilních materiálů). Páčka filament senzoru (FS-lever) má upravený design pro lepší spolehlivost a dvířka idleru lze více otevřít pro lepší přístup k podávacím kolečkům Bondtech.Dále došlo k mírným úpravám některých plastů s cílem zajistit lepší teplotní odolnost a kryt větráčku (fan-shroud) je přichycen na dvou bodech namísto jednoho. Došlo i mírnému zlepšení toku vzduchu. Nové modely budou tudíž používat ten samý firmware jako stávající.

Záruka 2 roky, pro firmy 1 rok.

    

Zůstávají vlastnosti tiskárny i3 MK3S:

- Vyhřívaná magnetická podložka s vyměnitelnými tiskovými pláty s PEI povrchem

- Základní deska eins rambo
- Tiché Trinamic drivery s 256 mikrokroky
- Rychlejší tisk: 200+ mm/s
- Bezsenzorový homing pro osy X a Y
- Detekování a zotavení z posunutí vrstev
- Zvýšená tuhost rámu díky výztuhám z extrudovaného hliníku
- Detekce a zotavení ze ztráty přívodu energie
- Chlazení z obou stran objektu
- Volitelné Wi-Fi připojení s podporou Octoprintu
- Podávací kolečka od Bondt - filament je posouván z obou stran
- Optický senzor rozpoznává přítomnost a pohyb struny
- Automatické natažení nově zavedené struny
- Rozpoznání ucpaného extruderu
- Větráčky extruderu i tisku sledují rychlost otáček - pokud je některý z ventilárů zablokován, tiskárna zastaví tisk, aby předešla poškození extruderu.
- Velmi tichý větráček Noctua
- Nová sonda SuperPINDA
- Termistor kontrolující teplotu okolí u elektroniky

Technické parametry:

- Velký pracovní prostor - 11.025 cm3 (25 x 21 x 21 cm)
- Integrované LCD, tisk z SD karty (16 GB v balení) nebo z PC přes USB
- 0,4 mm tryska (snadno vyměnitelná) pro 1,75 mm filament
- Výška vrstvy od 0,05 mm
- Automatická kalibrace Tiskové plochy
- Vyhřívaná podložka s kompenzací studených rohů = rovnoměrné chladnutí při tisku všech materiálů
- Automatická kompenzace nepřesně složených os tiskové plochy
- Bezúdržbová tisková plocha - žádné sklo, žádné lepidlo, žádný ABS juice
- Podporované materiály -> PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glas, filamenty s uhlíkovým vláknem, polykarbonát ...1 kg PLA struny ZDARMA

VYMĚNITELNÉ TISKOVÉ PLÁTYV nové magnetické podložce MK52 jsou ukryty vysokoteplotní magnety, které zvládnou udržet na místě speciální tiskové ocelové pláty. V nabídce jsou tři typy plátů - ocelový tiskový plát s hladkým oboustranným PEI povrchem, oboustranný ocelový tiskový plát s lesklým práškovým PEI povrchem a oboustranný ocelový tiskový plát se zrnitým práškovým PEI povrchem.

TUHOST RÁMU

Tiskárna MK3S má stabilní osu Y z extrudovaného hliníku, která zaručívysokou tuhost rámu. Zároveň je přidáno 10 mm na ose Z, dohromady je tedy možný tisk až do výšky 210 mm.

TIŠŠÍ A RYCHLEJŠÍ TISK

Díky driverům Trinamic2130 a větráčku Noctua je MK3S v takzvaném "stealth režimu" extrémně tichá. Ale i v normálním režimu je tisk tišší než u 99% dostupných tiskáren. V normálním režimu je navíc zvýšená rychlost tisku. Nyní dosáhnete rychlosti více než 200 mm/s!

HLÍDÁNÍ PŘÍVODU ENERGIE

Také už se vám někdy stalo, že jste nechtěně zavadili o napájecí kabel a přišli jste tak třeba o 20 hodin tisku? MK3S vás v těchto případech zachrání! Tiskárna se dokáže plně zotavit ze ztráty energie. Speciální senzor rozpozná přerušení přívodu energie a okamžitě vypne vyhřívání podložky a extruderu. Po obnovení přívodu energie pak můžete v tisku pokračovat.

SENZOR FILAMENTU

 

U MK3S je kompletně přestavěný extruder a nový senzor filamentu. Optický senzor je spínán jednoduchou mechanickou páčkou a nezáleží tedy na optických vlastnostech filamentu jako u předchozích modelů. Senzor je rovněž mnohem odolnější než dříve.

DETEKCE POSUNUTÝCH VRSTEV

Díky nové základní desce EINSY RAMBO s drivery Trinamic je MK3S nejen tichá, ale zvládne i detekovat posunutí vrstev. To zvyšuje celkovou spolehlivost tiskárny a samozřejmě i komfort pro uživatele. Můžete říct konečně sbohem ošklivým tiskům!

EXTRUDER BONDTECH

Extruder je vylepšen také originálními podávacími kolečky od firmy Bondtech. Jejich výhodou je, že vytlačují filament z obou stran, takže zvyšují sílu vytlačování a hlavně spolehlivost tisku, což oceníte především u flexibilních filamentů. Také tiskový větráček nyní ochlazuje výtisk z obou stran! 

TRYSKA E3D V6

 

E3D V6 je populární celokovová tryska známá hlavně díky své spolehlivosti ve vysokých teplotách. MK3S používá speciálně upravený heatbreak vyvinutý společně s firmou E3D. Svou spolehlivost už tryska prokázala v Multi Material upgradu a stále je schopna zajistit skvělý výkon v překvapivě malém balení.

Doplňkové parametry

Kategorie: FDM tiskárny
Hmotnost: 12 kg
Položka byla vyprodána…

Video prezentace oficiální představení MK3S

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

stažený soubor

Prusa Research je česká firma vyrábějící 3D tiskárny, filamenty a resiny. Provozuje také galerii 3D modelů Printables.com. Byla založena v roce 2012 Josefem Průšou, vývojářem v RepRap projektu. 3D tiskárny produkované společností jsou opensource – jejich konstrukční plány jsou plně k dispozici online a kdokoliv je může použít, a přinét své vlastní modifikace a vylepšení.

Nejznámějšího modelu 3D tiskárny Original Prusa MK3S+ se prodalo přes 350 000 kusů a našel si cestu na všechny kontinenty a do téměř všech zemí světa. Tiskárny od Josefa Průši používají i firmy jako Tesla, Space X, NASA, Lockheed Martin či Škoda Auto.

Videodokument o historii Prusa Research: https://youtu.be/xX3pDDi9PeU