3D tiskárna ORIGINAL PRUSA I3 MK3S+

Kód: PRUSAI3MK3SPLUS
27 100 Kč 22 396,69 Kč bez DPH 27 100 Kč / 1 ks
4-5 týdnů
Můžeme doručit do:
26.9.2022

MK3S+ 3D tiskárna složená s oboustrannou hladkou PEI podložkou nová verze s novým senzorem SuperPINDA a konstrukčními změnami s cílem zlepšit spolehlivost a usnadnit montáž a údržbu!


Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

 


MK3S je spolehlivá a oblíbená 3D tiskárna, přesto nyní dostala nový kabát v podobě menších designových úprav (změny jsou zaměřené na snadnější sestavení a jednodušší údržbu) a obsahuje novou a notně vylepšenou sondu na Mesh Bed Leveling zvanou SuperPINDA (super Průša induction autoleveling senzor). Tímto se tedy stává z MK3S MK3S+. Toto balení obsahuje ocelový tiskový plát s hladkým oboustranným PEI povrchem.


Novinky:

Senzor autolevelingu SuperPINDA

Tato sonda netrpí na teplotní výkyvy (protože nemusí spoléhat na termistor, který používal zprůměrované hodnoty) a drží konzistentní první vrstvu – například v situaci, kdy spouštíte jeden výtisk za druhým a Live Z jste zkalibrovali se “studenou” tiskárnou. Nová sonda dostala také kvalitnější součástky a to nejen uvnitř, ale má i výrazně kvalitnější kabel, který díky přepracované vnitřní konstrukci vydrží mnohem déle i při neustálém ohýbání v různých směrech. Pokud chcete měnit svoji P.I.N.D.A. V2 sondu za novou, mějte prosím na paměti, že funguje až od firmwaru 3.9.2. 

Osy X a Y MK3S+

Na ose Y: Hlazené tyče nejsou uchyceny pomocí stahovacích pásek, ale umisťují se do robustnějších plastových držáků. Původní třmeny ve tvaru písmene U, které držely ložiska Misumi, jsou pryč, a na jejich místo nastupují nové držáky z ohýbaného plechu. Tato změna nemá vliv na kvalitu tisku, ale má za cíl především zjednodušení stavebního procesu.

Na ose X: Součástka x-end je pevnější a obsahuje upravený systém pro finální doladění napnutí řemenu.

Změny na extruderu MK3S+

Extruder na MK3S+ doznal několika drobných úprav. Byla lehce upravena trasa filamentu, aby byl tisk o něco spolehlivější (především u flexibilních materiálů). Páčka filament senzoru (FS-lever) má upravený design pro lepší spolehlivost a dvířka idleru lze více otevřít pro lepší přístup k podávacím kolečkům Bondtech.Dále došlo k mírným úpravám některých plastů s cílem zajistit lepší teplotní odolnost a kryt větráčku (fan-shroud) je přichycen na dvou bodech namísto jednoho. Došlo i mírnému zlepšení toku vzduchu. Nové modely budou tudíž používat ten samý firmware jako stávající.

    

Zůstávají vlastnosti tiskárny i3 MK3S:

- Vyhřívaná magnetická podložka s vyměnitelnými tiskovými pláty s PEI povrchem

- Základní deska eins rambo
- Tiché Trinamic drivery s 256 mikrokroky
- Rychlejší tisk: 200+ mm/s
- Bezsenzorový homing pro osy X a Y
- Detekování a zotavení z posunutí vrstev
- Zvýšená tuhost rámu díky výztuhám z extrudovaného hliníku
- Detekce a zotavení ze ztráty přívodu energie
- Chlazení z obou stran objektu
- Volitelné Wi-Fi připojení s podporou Octoprintu
- Podávací kolečka od Bondt - filament je posouván z obou stran
- Optický senzor rozpoznává přítomnost a pohyb struny
- Automatické natažení nově zavedené struny
- Rozpoznání ucpaného extruderu
- Větráčky extruderu i tisku sledují rychlost otáček - pokud je některý z ventilárů zablokován, tiskárna zastaví tisk, aby předešla poškození extruderu.
- Velmi tichý větráček Noctua
- Nová sonda SuperPINDA
- Termistor kontrolující teplotu okolí u elektroniky

Technické parametry:

- Velký pracovní prostor - 11.025 cm3 (25 x 21 x 21 cm)
- Integrované LCD, tisk z SD karty (8 GB v balení) nebo z PC přes USB
- 0,4 mm tryska (snadno vyměnitelná) pro 1,75 mm filament
- Výška vrstvy od 0,05 mm
- Automatická kalibrace Tiskové plochy
- Vyhřívaná podložka s kompenzací studených rohů = rovnoměrné chladnutí při tisku všech materiálů
- Automatická kompenzace nepřesně složených os tiskové plochy
- Bezúdržbová tisková plocha - žádné sklo, žádné lepidlo, žádný ABS juice
- Podporované materiály -> PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glas, filamenty s uhlíkovým vláknem, polykarbonát ...1 kg PLA struny ZDARMA

VYMĚNITELNÉ TISKOVÉ PLÁTYV nové magnetické podložce MK52 jsou ukryty vysokoteplotní magnety, které zvládnou udržet na místě speciální tiskové ocelové pláty. V nabídce jsou tři typy plátů - ocelový tiskový plát s hladkým oboustranným PEI povrchem, oboustranný ocelový tiskový plát s lesklým práškovým PEI povrchem a oboustranný ocelový tiskový plát se zrnitým práškovým PEI povrchem.

TUHOST RÁMU

Tiskárna MK3S má stabilní osu Y z extrudovaného hliníku, která zaručívysokou tuhost rámu. Zároveň je přidáno 10 mm na ose Z, dohromady je tedy možný tisk až do výšky 210 mm.

TIŠŠÍ A RYCHLEJŠÍ TISK

Díky driverům Trinamic2130 a větráčku Noctua je MK3S v takzvaném "stealth režimu" extrémně tichá. Ale i v normálním režimu je tisk tišší než u 99% dostupných tiskáren. V normálním režimu je navíc zvýšená rychlost tisku. Nyní dosáhnete rychlosti více než 200 mm/s!

HLÍDÁNÍ PŘÍVODU ENERGIE

Také už se vám někdy stalo, že jste nechtěně zavadili o napájecí kabel a přišli jste tak třeba o 20 hodin tisku? MK3S vás v těchto případech zachrání! Tiskárna se dokáže plně zotavit ze ztráty energie. Speciální senzor rozpozná přerušení přívodu energie a okamžitě vypne vyhřívání podložky a extruderu. Po obnovení přívodu energie pak můžete v tisku pokračovat.

SENZOR FILAMENTU

 

U MK3S je kompletně přestavěný extruder a nový senzor filamentu. Optický senzor je spínán jednoduchou mechanickou páčkou a nezáleží tedy na optických vlastnostech filamentu jako u předchozích modelů. Senzor je rovněž mnohem odolnější než dříve.

DETEKCE POSUNUTÝCH VRSTEV

Díky nové základní desce EINSY RAMBO s drivery Trinamic je MK3S nejen tichá, ale zvládne i detekovat posunutí vrstev. To zvyšuje celkovou spolehlivost tiskárny a samozřejmě i komfort pro uživatele. Můžete říct konečně sbohem ošklivým tiskům!

EXTRUDER BONDTECH

Extruder je vylepšen také originálními podávacími kolečky od firmy Bondtech. Jejich výhodou je, že vytlačují filament z obou stran, takže zvyšují sílu vytlačování a hlavně spolehlivost tisku, což oceníte především u flexibilních filamentů. Také tiskový větráček nyní ochlazuje výtisk z obou stran! 

TRYSKA E3D V6

 

E3D V6 je populární celokovová tryska známá hlavně díky své spolehlivosti ve vysokých teplotách. MK3S používá speciálně upravený heatbreak vyvinutý společně s firmou E3D. Svou spolehlivost už tryska prokázala v Multi Material upgradu a stále je schopna zajistit skvělý výkon v překvapivě malém balení.

Doplňkové parametry

Kategorie: FDM tiskárny
Hmotnost: 12 kg

Video prezentace oficiální představení MK3S

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Prusa Research logo

Prusa Research je česká firma vyrábějící 3D tiskárny. Byla založena v roce 2009 Josefem Průšou, vývojářem v RepRap projektu. Všechny tiskárny produkované společností jsou opensource – jejich konstrukční plány jsou plně k dispozici online a kdokoliv je může použít a tak např. vylepšit stávající tiskárnu.

Tiskárny z dílny Prusa Research se během posledních let staly oblíbenými nejen v České republice, ale i po celém světě. Mimo tiskáren využívající FDM technologii tisku, se jejich nabídka zaměřuje i na další odvětví 3D tisku. Aktuálně je v nabíce i SLA tiskárna pro tisk UV pryskyřic. Firma také nabízí vlastní značku tiskových strun, tzv. Prusament.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení