ProtoPrint

Webová stránka značky: ProtoPrint
 

Společný nápad dvou spolužáků věnovat se rozvoji oblasti 3D tisku, pomohl rozjet vývoj 3D tiskárny typu delta (PROTOPRINT DELTA). Během dvou let prototypování, testování a konzultací s komunitou 3D tisku zjistili že zásadním problémem 3D tiskáren není jen samotná konstrukce, ale zároveň i systém tavení materiálu.

 

HOT-END TITAN a RAPTOR

V roce 2018 v PROTOPRINT přesunul  své úsilí hlavně do vývoje Hot-endu TITAN, který bude kompatibilní s většinou FDM/FFF 3D tiskáren. Technický challenge se podařilo vyřešit až po opuštění všech existujících konceptů a navržením důmyslného systému homogenního vyhřívání ve vnitřním prstencovém jádru heat elementu a jeho izolace od vnějšího okolí keramikou z Oxidu Zirkoničitého (použití mj. ve space industry). Díky této izolaci se do okolního prostředí vyzáří méně tepla a bude dosaženo energetických úspor. Umístění teplotního čidla do kontaktní zóny topného tělesa pak zajistí velmi přesné snímání bez tepelných setrvačností.

Název poslední generace hot-endu RAPTOR je odvozen od slov: "RApid ProTOtyping Repeater". Celá konstrukce systému vyhřívání je patentována a je jediným řešením svého druhu na trhu.

 

RAPTOR NOZZLE

Součástí konceptu celého hot-endu byl návrh velmi jednoduchého systému “studené výměny” trysky a zároveň eliminace vytečení materiálu, s čímž se každý velký tiskař nejedenkrát potkal. Tryska RAPTOR Nozzle je navíc opatřena speciálními povlaky zajišťující extrémní tvrdost, otěruodolnost a skvělou kluznost. Díky těmto vlastnostem též patří mezi špičku při náročných extruzních aplikacích jako je tisk karbonových filamentů a vysokoteplotních průmyslových polymerů. Za povšimnutí stojí skutečnost, že systém integrované tepelné brzdy na samotné trysce je též patentován.

DURABLACK

Po úspěšných testech, ověření proveditelnosti a doladění technických detailů s institucí RICE vyvinuli trysku běžné velikosti. Tak, že je kompatibilní s většinou hotendů a umožňuje tisk náročných materiálů bez výměny hot-endu. Parametry a vlastnosti trysky byly zachovány identicky jako u trysky RAPTOR Nozzle. Tryska DURABLACK tak patří mezi špičku na trhu. Název reprezentuje její vlastnosti a vzhled. Durable & Black = DURABLACK.

Ve stádiu vývoje je prototyp ultralehkého Dual-Direct-Drive extruderu THUNDER, který by měl spojit všechny výhody dosud vyvinutých řešení.

 

Cena

10451046
110451046
3 položek celkem
DURABLACK Protoprint měděná povlakovaná tryska M6 české výroby 0,8/1,75
863,64 Kč bez DPH
1 045 Kč
TRYPPDB08175
DURABLACK Protoprint měděná povlakovaná tryska M6 české výroby 0,6/1,75
863,64 Kč bez DPH
1 045 Kč
TRYPPDB06175
DURABLACK Protoprint měděná povlakovaná tryska M6 české výroby 0,4/1,75
863,64 Kč bez DPH
1 045 Kč
TRYPPDB04175

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem