ProtoPrint

Webová stránka značky: ProtoPrint
 

 Společný nápad dvou spolužáků věnovat se rozvoji oblasti 3D tisku, pomohl rozjet vývoj 3D tiskárny typu delta (PROTOPRINT DELTA). Během dvou let prototypování, testování a konzultací s komunitou 3D tisku zjistili že zásadním problémem 3D tiskáren není jen samotná konstrukce, ale zároveň i systém tavení materiálu.

 

HOT-END TITAN a RAPTOR

V roce 2018 v PROTOPRINT přesunul  své úsilí hlavně do vývoje Hot-endu TITAN, který bude kompatibilní s většinou FDM/FFF 3D tiskáren. Technický challenge se podařilo vyřešit až po opuštění všech existujících konceptů a navržením důmyslného systému homogenního vyhřívání ve vnitřním prstencovém jádru heat elementu a jeho izolace od vnějšího okolí keramikou z Oxidu Zirkoničitého (použití mj. ve space industry). Díky této izolaci se do okolního prostředí vyzáří méně tepla a bude dosaženo energetických úspor. Umístění teplotního čidla do kontaktní zóny topného tělesa pak zajistí velmi přesné snímání bez tepelných setrvačností.

Název poslední generace hot-endu RAPTOR je odvozen od slov: "RApid ProTOtyping Repeater". Celá konstrukce systému vyhřívání je patentována a je jediným řešením svého druhu na trhu.

 

RAPTOR NOZZLE

Součástí konceptu celého hot-endu byl návrh velmi jednoduchého systému “studené výměny” trysky a zároveň eliminace vytečení materiálu, s čímž se každý velký tiskař nejedenkrát potkal. Tryska RAPTOR Nozzle je navíc opatřena speciálními povlaky zajišťující extrémní tvrdost, otěruodolnost a skvělou kluznost. Díky těmto vlastnostem též patří mezi špičku při náročných extruzních aplikacích jako je tisk karbonových filamentů a vysokoteplotních průmyslových polymerů. Za povšimnutí stojí skutečnost, že systém integrované tepelné brzdy na samotné trysce je též patentován.

DURABLACK

Po úspěšných testech, ověření proveditelnosti a doladění technických detailů s institucí RICE vyvinuli trysku běžné velikosti. Tak, že je kompatibilní s většinou hotendů a umožňuje tisk náročných materiálů bez výměny hot-endu. Parametry a vlastnosti trysky byly zachovány identicky jako u trysky RAPTOR Nozzle. Tryska DURABLACK tak patří mezi špičku na trhu. Název reprezentuje její vlastnosti a vzhled. Durable & Black = DURABLACK.

Ve stádiu vývoje je prototyp ultralehkého Dual-Direct-Drive extruderu THUNDER, který by měl spojit všechny výhody dosud vyvinutých řešení.

 

Cena

940941
1940941
3 položek celkem
DURABLACK Protoprint měděná povlakovaná tryska M6 české výroby 0,8/1,75 TRYPPDB08175
DURABLACK Protoprint měděná povlakovaná tryska M6 české výroby 0,6/1,75
776,86 Kč bez DPH
940 Kč
TRYPPDB06175
DURABLACK Protoprint měděná povlakovaná tryska M6 české výroby 0,4/1,75 TRYPPDB04175

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení