O nás

Historie firmy

 

Majitelkou a zakladatelkou společnosti Solidify 3D, s.r.o. je Marie Zukalová. S 3D tiskem začínala ve spolupráci s pracovníky Vysokého učení technického v Brně. To se psal rok 2005 a jejich výzkum se zaměřoval na využití aditivní výroby a těchto nových technologií. O rok později byly získané zkušenosti využity pro rozšíření nabídky specifických materiálů pro aditivní výrobu metodou FDM a následně také SLA a dalších.

Nakonec se v roce 2016 rozhodla zkombinovat své zkušenosti s 3D tiskem s těmi obchodními a založila Solidify 3D, s.r.o. a zároveň i eshop www.materialpro3d.cz. V současné době je firma velkoobchodním i maloobchodním dodavatelem na evropský trh a to pro více než 20 světových značek tiskových strun. Nabízí však také řadu fotopolymerů, doplňků k 3D tiskárnám a také granuláty a pigmenty pro výrobu filamentů. Z malé kanceláře v Brně, ve které pracovaly původně jen 3 ženy se firma proměnila a pořádně vyrostla.

Našimi zákazníky jsou malé i velké společnosti, které 3D tisk využívají jako hlavní výrobní zdroj, ale i začínající firmy, které používají pro výrobu svých pomůcek, prototypování nové výroby a vlastně i takové, které o využití aditivní výroby teprve uvažují. Patří mezi ně designová studia, výrobní podniky, automobilový průmysl, strojní průmysl apod.

Pokud potřebujete poradit, jakou technologii využít, jaké materiály pro výrobu zvolit, jsme tím, na koho se můžete obrátit. Pomůžeme nejen s tím, ale třeba i s otestováním jednotlivých prvků 3D tiskáren či vysvětlením, jaké stroje a zařízení je potřeba a jak je správně udržovat.

Disponujeme nejširší skladovou nabídkou materiálů pro 3D tisk, přípravky pro úpravu vytištěných modelů i náhradními díly pro stroje a zařízení. Nevěříte? Prozkoumejte náš eshop a sami uvidíte.

 

MicrosoftTeams-image