IGUS

Webová stránka značky: IGUS

V roce 1964 založil Günter Blase společně se svou ženou Margret společnost Igus. Šlo jim tehdy o existenci a proto Günter zariskoval a řekl: "Dejte mi váš nejsložitější díl a já najdu řešení." Skutečně tehdy obdržel dotaz na výrobu komplikovaného ventilového kuželu pro karburátor od společnosti Pierburg. V roce 1965 by nikoho nenapadlo použít k výrobě této malé kovové součástky plast a ještě navíc pomocí stroje na injekční vstřikování. Výrobní proces byl zkrátka příliš složitý. Günter Blase se tím však nenechal odradit. Odebral se do své dvojgaráže v Kolíně nad Rýnem a experimentoval tak dlouho, dokud z jeho stroje na injekční vstřikování nevyšel první dokonalý plastový kužel. 

Talířový ventil pro společnost Pierburg 

Od té doby posouvali svou výrobu dál a dál. A stáli u zrodu mnoha návrhů a projektů, které nám slouží dodnes. Mimo jiné vyrábí struny pro FDM technologii tisku. 

Jejich filamenty jsou určené pro speciální požadavky a aplikace. Nabídka sahá od materiálů pro 3D tisk pro jednoduché zpracování s velmi dobrými součiniteli opotřebení a vláken s velmi dobrými třecími vlastnostmi, s vysokou pevností, až po chemicky odolné materiály. Využijete je například pro kluzná ložiska nebo šnekové převody a jiné průmyslové použití - jako prototypy nebo i v sériové výrobě.

 


Jejich filamenty jsou určené pro speciální požadavky. 

Filamenty iglidur® lze zpracovávat na všech komerčních tiskárnách. Všechny metody, které zajišťují přilnutí materiálů ABS k tiskovému loži, platí také pro speciální vlákna igus®.

 

3D tisková vlákna iglidur® jsou speciální vlákna pro 

Žádné produkty značky IGUS nebyly nalezeny...