IGUS

Webová stránka značky: IGUS

V roce 1964 založil Günter Blase společně se svou ženou Margret společnost Igus. Šlo jim tehdy o existenci a proto Günter zariskoval a řekl: "Dejte mi váš nejsložitější díl a já najdu řešení." Skutečně tehdy obdržel dotaz na výrobu komplikovaného ventilového kuželu pro karburátor od společnosti Pierburg. V roce 1965 by nikoho nenapadlo použít k výrobě této malé kovové součástky plast a ještě navíc pomocí stroje na injekční vstřikování. Výrobní proces byl zkrátka příliš složitý. Günter Blase se tím však nenechal odradit. Odebral se do své dvojgaráže v Kolíně nad Rýnem a experimentoval tak dlouho, dokud z jeho stroje na injekční vstřikování nevyšel první dokonalý plastový kužel. 

Talířový ventil pro společnost Pierburg 

Od té doby posouvali svou výrobu dál a dál. A stáli u zrodu mnoha návrhů a projektů, které nám slouží dodnes. Mimo jiné vyrábí struny pro FDM technologii tisku. 

Jejich filamenty jsou určené pro speciální požadavky a aplikace. Nabídka sahá od materiálů pro 3D tisk pro jednoduché zpracování s velmi dobrými součiniteli opotřebení a vláken s velmi dobrými třecími vlastnostmi, s vysokou pevností, až po chemicky odolné materiály. Využijete je například pro kluzná ložiska nebo šnekové převody a jiné průmyslové použití - jako prototypy nebo i v sériové výrobě.

 


Jejich filamenty jsou určené pro speciální požadavky. 

Filamenty iglidur® lze zpracovávat na všech komerčních tiskárnách. Všechny metody, které zajišťují přilnutí materiálů ABS k tiskovému loži, platí také pro speciální vlákna igus®.

 

3D tisková vlákna iglidur® jsou speciální vlákna pro 

Žádné produkty značky IGUS nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení