Zmorph

Webová stránka značky: Zmorph


ZMorph logo medium

ZMorph je společnost založená ve Vratislavi, ale stala se fenoménem v celosvětovém měřítku.

Mezi nabídku Zmorf patří 3D tiskárny, které jako jediné na světě umožňují tisknout kromě běžného plastu, také keramiku, pryž, čokoládu nebo i pečivo. To vše je možné díky vyměnitelným nástavcům a vývoj těchto technologií neustále pokračuje. 

"Vyměnitelné nástroje jsou naší hlavní výhodou v porovnání s konkurencí, přeměňují náš stroj na multifunkční osobní továrnu - mini továrnu, která může pracovat v dílně, kanceláři nebo u vás doma. Zaměřujeme se hlavně na možnost výroby předmětů mnoha různými technologiemi, což činí ZMorph nejuniverzálnější 3D tiskárnou na světě, "říká Przemyslaw Jaworski, zakladatel společnosti ZMorph. 

ZMorph (čte se zí-morph) získal své jméno z řeckého slova morphe = forma/změna tvaru,/příroda, pod čímž si představujeme proces vzniku dimenzionálního tisku. Proč Z? 'Z' znamená třetí rozměr, jako v kartézském souřadnicovém systému (XYZ), proto lze tento název chápat jako "ten, co vytváří objekty ve třech rozměrech".

První návrh 3D multifunkční tiskárny ZMorph byl vytvořen v roce 2012 jako modifikace projektu Open Source tiskárny RepRap. Hlavním cílem projektu bylo zpřístupnit technologii 3D tisku i  uživatelům, kteří nejsou obeznámeni s programováním, elektronikou nebo mechanikou tak, aby mohli využívat jednoduchý způsob rychlého prototypování (RP - Rapid prototyping) vlastních výrobků. Provádění otevřené 3D technologie tisku FFF (Fused Fabricment Fabrication) nebo vrstvení kapalného plastu umožní mnoha umělcům, architektům, návrhářům a sochařům výrazně urychlit vývoj.


Žádné produkty značky Zmorph nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení