DURABLACK Protoprint 0,6/1,75 měděná povlakovaná tryska závit M6 české výroby

Kód: TRYPPDB06175
1 045 Kč 863,64 Kč bez DPH 1 045 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Vylepšená velmi přesná tryska z mědi s unikátním dvoupovlakem pro univerzální použití. Vyrobena v ČR.

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Velmi kvalitní a přesná tryska 0,6 mm se závitem M6 vhodná k tisku 1,75 mm široké struny.

Tryska je část tiskové hlavy (extruderu), která určuje jak detailní bude Váš výtisk. Použitím trysky s menším otvorem dosáhnete jemnějšího tisku, ale zároveň roste výrazně celková doba tisku. Nejpoužívanější je tryska o průměru 0,4 mm.

PROTOPRINT tryska vychází z konceptu klasické trysky, je ale významně vylepšená. Naprosto přesné a precizní trysky jsou vyrobeny v ČR z odolné slitiny mědi, která je následně opatřena speciálními povrchovými úpravy pro dosažení maximální kvality.

Měděné trysky jsou po výrobě pečlivě zkontrolovány a odvezeny na další zpracování formou průmyslové niklovací lázně, kde jsou uzavřeny póry materiálu. Jako finální krok je v inertním prostředí nanášen speciální typ DLC (diamantu podobný uhlík) povlak, který zaručuje skvělou kluznost, snadnou údržbu a prodlužuje životnost komponenty.

Výrobní proces je od počátku do konce prováděn v ČR a jeho každá fáze probíhá v odlišném výrobním či průmyslovém závodě z důvodu složitosti procesů a aplikací povrchů. Výsledkem je prvotřídní kvalita.

Po našroubování trysky na hotend, doporučujeme ohřát tiskovou hlavu na pracovní teplotu (přibližně 230 °C) a trysku za tepla dotáhnout, aby nedocházelo k netěsnostem.

Tryska je vhodná např. pro tiskárny Elegant3D Printer 2, Prusa i3 a všechny další, které mají závit pro trysku o velikosti M6.

Více o tom, jak vybrat trysku a proč je pro výsledný výtisk důležitá najdete zde

Doplňkové parametry

Kategorie: Hotendy a trysky
Hmotnost: 0.008 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Průměr trysky: 0,6 mm
Typ materiálu: měď
Typ součástky: Tryska
Typ tiskárny: FDM
Vhodný pro 3D tiskárnu: Elegant3D Printer 2, Originál Prusa i3 MK2 / MK2S / MK3 / MK3S
Maximální teplota: 500 °C
Materiál: Slitina mědi (~330 W/mK)
Tvrdost povlaku: >5000 HV (>9,5Mohs)
Koeficient tření: 0,06 - 0,08
Průměr trysky: 0,6 mm
Průměr filamentu: 1,75 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
 

Společný nápad dvou spolužáků věnovat se rozvoji oblasti 3D tisku, pomohl rozjet vývoj 3D tiskárny typu delta (PROTOPRINT DELTA). Během dvou let prototypování, testování a konzultací s komunitou 3D tisku zjistili že zásadním problémem 3D tiskáren není jen samotná konstrukce, ale zároveň i systém tavení materiálu.

 

HOT-END TITAN a RAPTOR

V roce 2018 v PROTOPRINT přesunul  své úsilí hlavně do vývoje Hot-endu TITAN, který bude kompatibilní s většinou FDM/FFF 3D tiskáren. Technický challenge se podařilo vyřešit až po opuštění všech existujících konceptů a navržením důmyslného systému homogenního vyhřívání ve vnitřním prstencovém jádru heat elementu a jeho izolace od vnějšího okolí keramikou z Oxidu Zirkoničitého (použití mj. ve space industry). Díky této izolaci se do okolního prostředí vyzáří méně tepla a bude dosaženo energetických úspor. Umístění teplotního čidla do kontaktní zóny topného tělesa pak zajistí velmi přesné snímání bez tepelných setrvačností.

Název poslední generace hot-endu RAPTOR je odvozen od slov: "RApid ProTOtyping Repeater". Celá konstrukce systému vyhřívání je patentována a je jediným řešením svého druhu na trhu.

 

RAPTOR NOZZLE

Součástí konceptu celého hot-endu byl návrh velmi jednoduchého systému “studené výměny” trysky a zároveň eliminace vytečení materiálu, s čímž se každý velký tiskař nejedenkrát potkal. Tryska RAPTOR Nozzle je navíc opatřena speciálními povlaky zajišťující extrémní tvrdost, otěruodolnost a skvělou kluznost. Díky těmto vlastnostem též patří mezi špičku při náročných extruzních aplikacích jako je tisk karbonových filamentů a vysokoteplotních průmyslových polymerů. Za povšimnutí stojí skutečnost, že systém integrované tepelné brzdy na samotné trysce je též patentován.

DURABLACK

Po úspěšných testech, ověření proveditelnosti a doladění technických detailů s institucí RICE vyvinuli trysku běžné velikosti. Tak, že je kompatibilní s většinou hotendů a umožňuje tisk náročných materiálů bez výměny hot-endu. Parametry a vlastnosti trysky byly zachovány identicky jako u trysky RAPTOR Nozzle. Tryska DURABLACK tak patří mezi špičku na trhu. Název reprezentuje její vlastnosti a vzhled. Durable & Black = DURABLACK.

Ve stádiu vývoje je prototyp ultralehkého Dual-Direct-Drive extruderu THUNDER, který by měl spojit všechny výhody dosud vyvinutých řešení.