Eshop nadále přijímá objednávky a budeme je odesílat bez zbytečného odkladu. Pobočka v Brně je uzavřená pro veřejnost. Dočasně je pozastavena možnost platby dobírkou (pro nemožnost platit v hotovosti u kurýrů a špatné dostupnosti platebních terminálů ve výdejních místech Zásilkovny). Opatření jsou pouze dočasná. Děkujeme za pochopení.

POM

Materiál POM neboli polyoxymetylén (známý také jako acetal nebo polyacetal) se vyznačuje svou odolností vůči oděru, čímž je srovnatelný s polyamidem. Má dobré mechanické vlastnosti včetně rázové houževnatosti. Výborně odolává jak nízkým, tak vyšším teplotám. 

Vlastnosti:
- vysoká tuhost
- nízké tření
- vynikající odolnost proti opotřebení 
- dobrá elasticita a rozměrová stabilita 
- zvýšená odolnost materiálu vůči rázovému namáhání
- velmi vysoká odolnost vůči zásaditým roztokům a látkám s neutrálním PH, naopak nízká odolnost vůči kyselinám
- široké rozpětí užitných teplot  -50 až +90°C s přerušovaným použitím až do 160°C

Použití:
Vhodný zejména pro technické výtisky, jako jsou kuličková ložiska, ozubená kola nebo zámkové systémy a všude tam, kde využijete nízké tření materiálu

Nastavení tiskárny dle konkrétního doporučení výrobce
Obvykle
Teplota tisku: 210-230°C
Teplota podložky: 90-110°C (až 130°C)

Tiskněte kvůli výparům v dobře větrané místnosti! Kvůli absorpci vlhkosti skladujte otevřená balení v uzavíratelném obalu. 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o zásadách používání cookies naleznete ZDE.