ASA 275 filament Polar White 1,75 mm Spectrum 1 kg

Kód: ASA175SP1PWE
787 Kč 650,41 Kč bez DPH 787 Kč / 1 kg
4-5 týdnů
Můžeme doručit do:
3.9.2024
Položka byla vyprodána…

UV stabilní tisková struna Spectrum ASA 275 - speciální ASA pro snadný tisk 1,75mm polární bílá 1 kg, RAL 9003

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Filament Spectrum ASA 275 je profesionální materiál určený pro použití na stolních 3D tiskárnách.

Složení ASA (akrylonitril-styren-akrylát) bylo speciálně upraveno tak, aby byl materiál pružnější, měl lepší tokové parametry, lepší adhezi mezi tiskovými vrstvami a docházelo u něj k menšímu smršťování. Jednou z hlavních výhod úpravy materiálu ASA 275 je naprosté zjednodušení tiskových parametrů. Výrobce Spectrum uvádí, že se tento technický materiál tiskne při podobných teplotách jako materiál PLA. Můžete tak tisknout velké modely bez rizika deformace během chladnutí a to i poměrně vysokou rychlostí tisku.

Podmínky při tisku jakéhokoliv filamentu se liší dle nastavení a typu použité 3D tiskárny. U materiálu ASA  275 to není nutné, ale pokud Vám i přes všechny uvedené výhody materiál nedrží na podložce, odmastěte ji a aplikujte sprej či lepidlo pro podporu přilnavosti.

ASA 275 je materiál odolný vůči UV záření a jiným povětrnostním podmínkám. Je vhodný pro tisk prototypů, funkčních výrobních nástrojů a prvků, které musí odolat měnícím se povětrnostním podmínkám, ale využije jej i pro objekty každodenní potřeby.

S 3D vláknem ASA 275 získá váš 3D model:

- vynikající odolnost vůči venkovnímu prostředí
- tepelný odpor
- lesk povrchu
- odolnost vůči UV záření
- dokonalé spojení/laminaci vrstev
- možnost tisku na stolních 3D tiskárnách bez vyhřívané komory

Obal
Vlákno je navinuto na čisté průhledné cívce. Každá cívka obsahuje informace o typu materiálu, průměru a doporučené teplotě tisku. Vlákno je vakuově baleno společně se silikagelem pro pohlcování vlhkosti. Uvnitř balení je také přiložen návod k použití. Celý výrobek je balen v originálním balení firmy Spectrum Filaments.

Obecné informace
Barva: Polar White
RAL:
Průměr: 1,75 mm
Rozměrová tolerance: ± 0,05 mm
Teplota tisku: 200 - 240 °C
Vyhřívaná podložka: 40 - 60 °C
Čistá hmotnost: 1000 g

Fyzikální a termální vlastnosti základního materiálu
Specifická hmotnost: 1,07 g/cm3
HDT (1.82MPa, 6.4mm): 85 °C

VICAT (50 N, 50 °C / h): 90 °C
Hořlavost - UL94: 
1,5 mm - třída HB3,0 mm - třída HB
Smršťování: 0,4 - 0,5 %

ENG

Filament Spectrum ASA 275 is a professional material designed for use on desktop 3D printers.

The composition of ASA (acrylonitrile-styrene-acrylate) has been specially modified so that the material is more flexible, has better flow parameters, better adhesion between the layers and less shrinkage. One of the main advantages of the ASA 275 material treatment is the complete simplification of printing parameters. The manufacturer Spectrum states that this technical material is printed at similar temperatures as the PLA material. This allows you to print large models without the risk of deformation during cooling, even at a relatively high print speed. The conditions for printing any filament vary depending on the settings and type of 3D printer used. This is not necessary with ASA 275, but if, despite all the above advantages, the material does not stick to the substrate, degrease it and apply a spray or glue to support adhesion.

ASA 275 is a material resistant to UV radiation and other weather conditions. It is suitable for printing prototypes, functional production tools and elements that must withstand changing weather conditions, but it will also be used for everyday objects.

With the 3D fiber ASA 275, your 3D model gets:

- excellent resistance to the outdoor environment
- thermal resistance
- surface gloss
- resistance to UV radiation
- perfect bonding / lamination of layers
- Possibility of printing on desktop 3D printers without a heated chamber

Packaging
The fiber is wound on a clean transparent spool. Each spool contains information about the material type, diameter, and recommended print temperature. 
The fiber is vacuum packed together with silica gel to absorb moisture. Instructions for use are also included inside the package. The whole product is packed in the original packaging of Spectrum Filaments. General information Color: Polar White RAL: Diameter: 1.75 mm Dimensional tolerance: ± 0.05 mm Print temperature: 200 - 240 °C Heated bed: 40 - 60 °C Weight: 1000 g Physical and thermal properties of the base material Specific gravity: 1.07 g / cm3 HDT (1.82MPa, 6.4mm): 85 °C VICAT (50 N, 50 °C / h): 90 °C Flammability - UL94: 1.5 mm - class HB, 3.0 mm - class HB Shrinkage: 0.4 - 0.5%

Doplňkové parametry

Kategorie: ASA tiskové struny 1,75mm
Hmotnost: 1.6 kg
Barva: bílá
? Hmotnost bez obalu: 1 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Vlastnost filamentu: UV rezistentní
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm
Podložka: 40-60°C
Pracovní teplota: 200-240°C
RAL: 9003
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Spectrum Filaments

Společnost Spectrum Group sro se sídlem v obci Pęcice blízko Varšavy byla založena koncem května 2015. Společnost zahájila činnost související s výrobou spotřebního materiálu pro 3D tiskárny pracující v technologii FFF/FDM pod značkou Spectrum Filaments.

Spectrum Group je rodinná firma, která je připravena reagovat na požadavky zákazníků a zároveň nabízet výrobní kapacity jednoho z největších výrobců v Polsku. Hlavním cílem společnosti je nabídka vysoce kvalitních produktů při zachování atraktivních cen a stálé dostupnosti. 

V roce 2017 byla tato společnost oceněna čestným titulem SPOLEHLIVÁ ZNAČKA.

SPOLEHLIVÁ ZNAČKA je oceněním pro zákaznicky orientované společnosti zaměřené na společenskou odpovědnost, profesionalitu v obchodní činnosti a vysokou kvalitu nabízených produktů a služeb.

Produkty Spectrum Filaments jsou vysoce kvalitní tiskové struny, které umožňují každému uživateli objevit plný potenciál 3D tisku a přenést vlastní projekty do reálného světa. Široká škála materiálů a pestrá nabídka barev nejsou jedinými výhodami značky Spectrum.

Mimořádná kvalita materiálů a pozornost věnovaná detailům ve výrobním procesu umožňují, aby si vlákna Spectrum dlouhodobě udržovala syté barvy, „spolupracovaly“ s uživatelem a usnadňovaly práci s 3D tiskárnou. Důležitým faktorem procesu výroby tiskových strun značky Spectrum jsou přísné testy, které předcházejí jejich uvedení na trh.