3DLAC sprej 400 ml

Kód: 1372
–15 %
3DLAC sprej pro zvýšení přilnavosti k podložce materialpro3D.cz
–15 % 240 Kč 198,35 Kč bez DPH 60 Kč / 100 ml
Skladem (>15 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Sprej pro lepší přilnavost výtisků k podložce - Anti Warping Spray  

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

 Revoluční 3DLAC pro lepší adhezi podložky

Tento lak je speciálně vyvinutý španělskou firmou pro zvýšení přilnavosti povrchu u tiskáren s vyhřívanou podložkou.

Hledáte spolehlivý prostředek, kterým dosáhnete fixace filamentu k podložce bez zbytečné námahy, nepříjemného zápachu a také za příznivou cenu? 3DLac je řešením! Jedno balení o objemu 400 ml Vám vystačí na  300 - 400 aplikací v závislosti na velikosti podložky. Jednoduchým nanesením získáte bezproblémové uchycení tištěného filamentu k podložce. Vyzkoušeno pro PLA, PETG, ABS, ASA, FLEX, materiály s příměsí dřeva či kovu a další. '

Pro své jedinečné vlastnosti plně nahrazuje Kaptonovou pásku, lepidla a další možné alternativy přichycení filamentu k podložce.

Lak nastříkejte na podložku ze vzdálenosti 20 cm. Povrch není po zaschnutí laku lepkavý, ale přesto po zahřátí podložky zajistí perfektní přichycení první vrstvy tisku ke sklu a zamezí nežádoucím posuvům či odtržení v průběhu tisku. Po skončení tisku nechte podložku vychladnout pod 30°C a poté můžete hladce sundat Váš výtisk. Není potřeba žádné větší síly, či použití nástrojů - stupeň adheze totiž závisí na teplotě podložky. Výrobky z ABS se díky smršťování materiálu od podložky oddělí sami.


Výrobek je bez parfemace. Pro snadné odstranění omyjte podložku vodou.

Upozornění: Nádoba je pod tlakem a její obsah je hořlavý! Při práci prosím dodržujte pokyny na etiketě výrobku.

Použití: Lak nastříkejte na podložku se vzdálenosti 20 cm. Po zahřátí podložky, výtisk se k ní přichytí. Po dokončení tisku, nechejte podložku vychladnout a můžete hladce sundat Váš výtisk.

Složení: ISOPROPYL, ALKOHOL, MERHYAL, ISOBUTANE, PROPANE, VP/COPOLYMER, ALCOHOLDENAT. Tento produkt neobsahuje složky jako PBT/vPvB.

Více o tom, jak a proč využívat adhezivní přípravky najdete zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky pro 3D tisk
Hmotnost: 0.4 kg
Objem: 400 ml

Použití a test 3D LAC

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
H Avatar autora Přidání skla na podložku 19.2.2019 19:33
Dobrý den, je možné na tiskárnu od Průši MK3 a MK2 položit a klipsnama přichytit ještě navíc skleněnou podložku a tisknout na ni? Abych mohl použít tento 3DLAC a mít pokoj od nedržícího filamentu. Není to blbost? Nebude se muset zvýšit teplota podložky? Nebudu muset měnit výšku osy Z, aby mi tryska nenarazila do skla (i když bude mít třeba tloušťku asi 3 mm? Mám obrovský problém s materiálem označeným PLA/PHA (nedrží). Děkuji za odpověď Honza
M Avatar autora 20.2.2019 09:45
Skleněnou podložkou na stávající tiskárnu použít můžete - nastavení tiskárny pak bude nutné změnit. Rozvod tepla na podložce bude jiný, samozřejmě bude nutné zkalibrovat i tiskárnu a změnit výšku v ose Z. U tiskárny to ale nepovažujeme za nutné, 3Dlac je možné použít přímo na podložku tiskárny. Pla materiál obvykle na podložce drží dobře, větší díly je možné opatřit "brimem" a případně použít 3dlac. Doporučujeme však před tiskem podložku důkladně očistit a odmastit - například Isopropylalkoholem a až poté nanést 3Dlac.
PM Avatar autora Povrch 31.7.2018 02:22
Dobrý den, ve článku se píše o skle, zrcadle. Je sprej vhodný i na ocelový povrch (Průša)
M Avatar autora 7.8.2018 12:06
Ocelový (i hliníkový) povrch Vaší tiskárny lac nijak nepoškodí. Vhledem k porozitě povrchu však nezaručujeme tak dobrou přilnavost, jaké lze s tímto přípravkem dosáhnout u skleněné podložky.