MAGIGOO Pro kit - sada lepících tyčinek pro lepší přilnavost 4 x 50 ml

Kód: MAGIGOOKIT
1 759 Kč 1 453,72 Kč bez DPH 879,50 Kč / 100 ml
Skladem (6 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024
SET 4 kusů nejoblíbenějších lepidel na PA, PC, PP a univerzální vhodné například pro ABS od značky Magigoo pro zvýšení přilnavosti vyhřívané i nevyhřívané tiskové podložky.

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Řada MAGIGOO jsou snadno použitelná tekutá "lepidla" navržená tak, aby vyřešili Vaše nepříjemnosti s malou přilnavostí první vrstvy. Nízká adheze je jeden z častých problémů, které můžete řešit u 3D tisku technologií FDM. Při špatné přilnavosti se tisk oddělí od samotné tiskové platformy. Dobrá adheze první vrstvy je důležitá, jelikož tato vrstva tvoří základ pro celý zbytek tisku. MAGIGOO byl speciálně navržen pro univerzální použití. Stejně dobře tedy funguje pro PLA, tak i ABS a další filamenty.

MAGIGOO se snadno čistí vodou - což je nejběžnější a nejdostupnější rozpouštědlo. Po každém tisku jej lze vyčistit pomocí navlhčeného hadříku, čímž zamezíte nadbytečnému nahromadění produktu MAGIGOO

MAGIGOO Flex byl vyvinut pro profesionální použití a lze ho použít pouze s filamenty TPU (termoplastický polyuretan), TPE (termoplastický elastomer) a TPC (termoplastický kopolyester).

Některé flexibilní filamenty vykazují menší přilnavost k běžným 3D tiskovým povrchům a vysokou tendenci k deformaci. Jiní příliš přilnou k holým 3D tiskovým povrchům, jako je sklo a PEI. MAGIGOO Flex je specializované řešení pro FDM tisk flexibilních filamentů. MAGIGOO Flex působí jako mezilehlá vrstva mezi konstrukční deskou a tištěnou částí a umožňuje tak dobrou přilnavost a v případě potřeby usnadňuje odstraňování výtisků.

MAGIGOO Flex byl vyvinut a testován pro použití s různými značkami flexibilních filamentů.

  • Protřepejte lahvičku
  • Naneste na požadovanou oblast stisknutím pružiny (aktivujte vnitřní ventil)
  • Tiskněte podle doporučení výrobce filamentu / tiskárny
  • Nechte výtisk vychladnout a odstraňte jej z podložky
  • Očistěte podložku otřením podložky vlhkým hadříkem

Více o tom, jak a proč využívat adhezivní přípravky najdete zde.

Další informace:

Používání

Pro větší výtisky a filamenty s vysokou mírou smrštění se doporučuje okraj 20 mm. Při nadměrné přilnavosti doporučujeme navlhčit tiskovou podložku malým množstvím vody a nechat . To by mělo usnadnit odstranění součásti.

Magigoo Pro Flex je určen pro profesionální použití, pro práci výhradně s flexibilními vlákny. Používáním tohoto produktu s jinými než flexibilními filamenty může vést k nadměrné přilnavosti a poškození povrchu. Díl lze po vychladnutí snadno odstranit z podložky a zbytky lepidla by měly být také snadno odstraněny, pokud bude dodržen přiložený postup.

Flexi materiály najdou své uplatnění všude tam, kde využijete ohebnost, prodlužitelnost a de. Má také relativně nepolární molekulární strukturu, díky níž je odolný vůči široké škále látek, a proto je ideální pro použití v balení potravin a lékařských zařízeních.
Ve výrobě lepidel je ve skutečnosti dobře známo, že je obtížné přilnout k polyolefinovým materiálům k jiným typům materiálů. To v kombinaci s polokrystalikou z něj dělá obzvlášť náročný materiál pro tisk.

Magigoo Pro Flex tento problém řeší a poskytuje další pohodlí pro použití při 3D tisku FDM. 

  • Obsah: 50 ml

výhodu jistě oceníte, a to zejména při vícehodinovém tisku. V takovém případě opravdu velmi záleží na tom, aby nedošlo k deformacím a problémům s přilnavostí a Váš dlouhý tisk byl v pořádku dokončen.

Vydrží více než 100 použití. Je rozpustný ve vodě a proto se snadno čistí.

Návod k použití:

1. Odstranění těsnící folie
Před prvním použitím je nutné odstranit kolečko z těsnění, které brání vysychání a rozlití přípravku během přepravy. Odšroubujte kryt aplikátoru a odstraňte těsnící folii. 
2. Aplikace výrobku
Aplikujte na tiskovou podložku souvislý tenký film, který zajistí přilnavost výtisku k podložce. Jakmile je výrobek aplikován, doporučuje se láhev znovu uzavřít tak, aby vnitřní kapalina nevyschla, což by mohlo způsobit zanesení aplikátoru.
3. Tisk modelu
Magigoo lze použít pro 3D tiskárny s vyhřívanou i nevyhřívanou tiskovou podložkou. 
4. Sundání modelu z podložky
Při tisku je spojení mezi materiály velmi silné, jakmile dojde k ochlazení na pokojovou teplotu, lze tisk sundat bez použití násilí.
5. Očištění podložky
Při nerovnoměrném rozprostření zbytku přípravku po tisku je vhodné podložku v místě použití otřít vlhkým hadříkem. Pro další tisk pak můžete nanést novou vrstvu a nechat ji zaschnout. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky pro 3D tisk
Hmotnost: 0.3 kg
Objem: 200 ml
Objem: 4 x 50 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobky značky Magigoo jsou vyráběny firmou Thought3D Ltd od roku 2015. Sídlo mají na ostrově Malta a specializují se na kombinaci práce s 3D tiskem, chemie a výroby adhezivních přípravků, které udržují modely na podložce a umožňují jejich snadné sejmutí po vytištění. Jejich tým nadšenců a zároveň odborníků se snaží vyřešit otravné potíže, které mohou při 3D tisku nastat. 

Vyvinuli speciální lepidlo pro 3D tisk, které řeší problémy s neúspěšnými a pokřivenými výtisky. Tento produkt získal ocenění TAKEOFF Seed Fund Award či WIPO IP Enterprise Trophy.
Byli také oceněni grantem, a to za nejlepší technologickou inovaci. V roce 2018 vyvinuli ve spolupráci s Owens Corning lepidlo pro materiál PP a PC. Tato edice Magigoo PRO se postupně rozrůstala a kromě polypropylenu nyní obsahuje také lepidla na nylon, polykarbonát, flex, PEEK či PEKK, který vznikl ve spolupráci se značkou Polymaker.

 facebook-share_eb687ffd