Original Prusa i3 MK2.5S & MK3S/+ Multi Material 2S upgrade kit (MMU2S)

Kód: MMU2S-MK3S-ORG
10 022 Kč 8 282,64 Kč bez DPH 10 022 Kč / 1 ks
Na objednání ČR
Položka byla vyprodána…

NOVÁ VERZE +
Upgrade pro vícefilamentový tisk - stavebnice (kit), kterou musíte sami sestavit!

Upozornění: Upravená verze Multimaterial upgradu od prosince 2020 je kompatibilní s inovovanou tiskárnou Original Prusa i3 MK3S+. Pokud nemáte verzi Prusa tiskárny "+" je nutné zakoupit ještě příslušný upgrade. Tiskárny předchozích řad již nelze na Multimaterial Upgradovat.

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Multi Material Upgrade 2S (MMU2S) je novou a vylepšenou verzí Multi Material Upgrade 2.0. Díky jednoduššímu procesu kalibrace, novému senzoru filamentu a samostatnému zásobníku na filament je MMU2S mnohem spolehlivější, než kdykoliv předtím
 
NOVINKY V ORIGINAL PRUSA MMU2S:

 

NOVÝ SENZOR FILAMENTU 

 

ZÁSOBNÍK FILAMENTU

 

DŮKLADNĚ OTESTOVÁNO

  filament_sensor_extruder_min2   buffer   purge_block
 
MMU2S dokáže spolehlivě rozpoznat nejen to, jestli je filament zaveden do jednotky, ale i to, zda v pořádku doputoval až k Bondtech kolečkům v extruderu. MMU2S je díky tomu mnohem spolehlivější a zjednodušil se i celý kalibrační proces jednotky.


  Součástí MMU2S je samostatný zásobník, který je navržen tak, aby zabraňoval zamotávání filamentu během závádění a vysouvání filamentu. Zásobník vám zároveň umožní umístit všech pět cívek filamentu volněji po pracovní ploše a šetří tak drahocenné místo na vašem stole.   Samotné testování MMU2S zabralo celé 2 měsíce. Použili jsme 20 tiskáren a vytiskli 478 testovacích bloků navržených, tak aby se filamenty musely často měnit. Celkově bylo výměněno téměř 60000 filamentů. Více než 93 % těchto testovacích výtisků skončilo úspěšně a bez přerušení.
 
Multi Material Upgrade 2S je druhou generací unikátního doplňku pro Prusa 3D tiskárny, který umožňuje tisk až s pěti materiály současně. V porovnání s první generací MMU1 prošel MMU2S zásadní revizí.  Nový zjednodušený design nabízí nové funkce i vyšší spolehlivost. Počet současně zavedených filamentů se zvýšil na pět, což uživatelům umožní tisknout ještě složitější a barevnější objekty než dříve.
 
MMU2S má přepracované tělo i mechanismus zavádění filamentů. Starší bowden systém byl vyměněn za výrazně spolehlivější direct drive, filament se tedy zavádí z MMU2S do extruderu pomocí PTFE trubičky. Motorizovaný selektor obsahuje senzor filamentu F.I.N.D.A. a zásobník na filamenty zabraňující zamotávání strun.Abyste MMU2S využili naplno, stáhněte si náš slicovací software PrusaSlicer. Má nepřeberné množství skvělých funkcí, včetně chytré čistící věže a možností čištění do výplně či do objektu.

Poznámka pro uživatele tiskáren verzí MK3: je třeba pořídit spolu s MMU2S také upgrade z verze MK3/S na MK3S+.


Doplňkové parametry

Kategorie: FDM tiskárny
Hmotnost: 3 kg
Položka byla vyprodána…

Představení MMU

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Original Prusa - Sharplayers

Prusa Research je česká firma vyrábějící 3D tiskárny. Byla založena v roce 2012 Josefem Průšou, vývojářem v RepRap projektu. Všechny tiskárny produkované společností jsou opensource – jejich konstrukční plány jsou plně k dispozici online a kdokoliv je může použít, a tak např. vylepšit stávající tiskárnu.

Tiskárny z dílny Prusa Research se během posledních let staly oblíbenými nejen v České republice, ale i po celém světě. Mimo tiskáren využívající FDM technologii tisku, se jejich nabídka zaměřuje i na další odvětví 3D tisku. Aktuálně je v nabíce i SLA tiskárna pro tisk UV pryskyřic. Firma také nabízí vlastní značku tiskových strun, tzv. Prusament.

Videodokument o historii Prusa Research: https://youtu.be/xX3pDDi9PeU