HD PLA filament černý 1,75mm Fiberlogy 850g

Kód: PLAHD175FB85BK
801 Kč 661,98 Kč bez DPH 942,35 Kč / 1 kg
Trvale vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Fiberlogy tisková struna PLA HEAT RESISTANT black, Pantone black, 1,75mm, 0,85kg

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

HDPLA Fiberlogy
je speciální materiál, který lze použít v mnoha ohledech jako náhradu za ABS, ale při mnohem snadnějším tisku. Pokud se chcete vyhnout všem nepříjemnostem spojených s tiskem ABS - jako je nutnost vyhřívané podložky, smršťování materiálu, nepříjemný zápach a vdechování nebezpečných výparů, máme pro Vás dobrou zprávu. Materiál HDPLA od Fiberlogy je odolný proti nárazům i vyšším teplotám podobně jako ABS, ale tiskne se jako klasické PLA. Po tisku stačí, aby model prošel žíháním a získá tak požadované vlastnosti. Suroviny používané při výrobě HD PLA jsou bezpečné pro kontakt s potravinami v souladu s normami Evropské unie. Materiál HD PLA je rovněž kompatibilní se směrnicí RoHS.

Hmotnost struny: 0,85 kg
Teplota tisku: 200 °C - 220 °C
Teplota podložky: 50 °C - 70 °C (není nutné pro speciální typy podložek nebo při použití prostředků zvyšující přilnavost podložky; jako je lepidlo, Kaptonová páska a 3Dlac a další..)
Tolerance průměru: +/- 0,02 mm
Tolerance kruhovitosti: + 0,01 mm

HD PLA fiberlogy - instrukce žíhání

1. Vytiskněte svůj projekt.

• Teplota tisku: 200 - 220 °C

• Teplota podložky: 50 - 70 °C

(vyhřívání podložky není nutné v případě, že používáte podložky, pásky či lepidla, která zvyšují adhezi)

 2. Před žíháním nechte model po vytisknutí vychladnout (s podpěrami a raftem).

 3. Výtisk by měl být umístěn doprostřed komory (trouby), rovnoměrně vzdálený od topných těles uvnitř.

 4. Postupně ho zahřejte na teplotu cca 80 °C.

 5. Žíhejte (pečte) asi 15 minut při teplotě 80 °C.

 UPOZORNĚNÍ: Teplota v komoře (troubě) musí být přesně udržována. Doporučujeme hlídat teplotu pomocí vhodného digitálního teploměru uvnitř trouby. Výtisk je potřeba během procesu ohřevu hlídat. V případě masivních výtisků můžete postupně zvýšit teplotu na 120 °C nebo prodloužit dobu žíhání.

 6. Po ukončení žíhání vyjměte výtisk i s podložkou, na které byl v komoře umístěn, a nedotýkejte se ho, dokud nevychladne (při pokojové teplotě).

 7. Odstraňte podpory a raft.

 8. Nyní můžete užívat hotový výrobek, který získal mechanickou pevnost podobnou ABS a teplotní odolnost až do 140 °C. Model při takto vysoké teplotě pak může změknout, ale nerozteče se a drží tvar.

 DŮLEŽITÉ!

1. Nedoporučujeme žíhání výrobků s tenkými stěnami a geometrií s širokým roztažením bez podpor.

 2. Zkontrolujte, zda teplota v troubě odpovídá skutečné teplotě.

 3. Během procesu žíhání dochází k menšímu smrštění výrobku. Bohužel se mu nedá zabránit. Dle našich zkušeností je to cca 1mm na 10cm. Jde o jakýsi druh rekonstrukce vnitřní struktury materiálu (změna krystalické struktury, jako se to děje např. v oceli při vytvrzování). Míra smrštění závisí na použité výplni. Čím větší výplň, tím menší by mělo být smrštění.

Následným broušením nebo jinou úpravou modelu můžete docílit přesnosti, případně toto smrštění započítat a model vytisknout větší.

 4. Vyzkoušejte proces na zkušebním výtisku před žíháním konečného produktu.

Doplňkové parametry

Kategorie: HD PLA 1,75mm
Hmotnost: 1.43 kg
Barva: černá
? Hmotnost bez obalu: 0,85 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Pracovní teplota: 200-220°C
Podložka: 0-70°C
Tolerance/průměr: ±0,02 mm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

 

 

Ačkoliv samotná značka Fiberlogy vznikla pouze před pár lety, dokázala se prosadit mezi špičky celého evropského trhu. Díky svému přístupu získala firma ocenění „Nejlepší producent polských tiskových strun v roce 2016“ a „Nejlepší nová polská společnost 2016“.


Ve Fiberlogy se nebojí hledat neustále nové řešení a technologie a především věnují zvláštní pozornost kvalitě svých výrobků. Od výzkumu zkušených pracovníku z Fiberlabu přes výběr surovin a testování až po konečné výsledky. Jejich filamenty jsou vyráběny špičkovými německými stroji s použitím kvalitních surovin za přísného dodržování norem, což zajišťuje vysokou kvalitu konečného produktu.


Podařilo se tak vytvořit struny s jedinečnými vlastnostmi, unikátní tolerancí průměru (+/- 0,02 mm) a oválnosti (+ 0,01 mm) vhodné pro všechny tiskárny s FDM/FFM technologií.