EKOLOGICKÉ filamenty: struny z recyklátu

Odpadů vzniká ať už v průmyslovém či domácím 3D tisku velké množství. Toto odvětví se vyvíjí velkou rychlostí a v posledních letech je znát viditelný posun v oblasti recyklovaných materiálů. Dá se říci, že i 3D tisk se snaží být ekologicky šetrnější, ačkoliv primárně pracuje s plasty. Jednotliví výrobci představili recyklované filamenty a vybírat lze z PLA, ABS či PETG. 

Výhodou takových materiálů není jen jejich ekologická přívětivost, ale také nižší cena. Mnoho biologicky rozložitelných vláken vyrobených z recyklovaných materiálů bylo vyvinuto tak, aby bylo šetrné k životnímu prostředí a stalo se alternativou plastových vláken. Začleněním biologicky rozložitelné plastové základny (ve formě vláken nebo prášků) je možné vytvořit vlákna, která obsahují vysoké procento organického materiálu.

Jedním z prvních výrobců, který takové filamenty dodal na náš trh bylo EkoMB. V posledních dvou letech navíc počet značek, které recyklované filamenty nabízejí, narostl a vybírat lze i ze zajímavé škály barev. Zlepšila se také kvalita těchto materiálů.

Existují také přístroje, které běžně užívané plasty promění na strunu do 3D tiskárny a nebo extruder, který si poradí se zbytky filamentů či nepovedenými výtisky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení