Eshop nadále přijímá objednávky a budeme je odesílat bez zbytečného odkladu. Pobočka v Brně je uzavřená pro veřejnost. Dočasně je pozastavena možnost platby dobírkou (pro nemožnost platit v hotovosti u kurýrů a špatné dostupnosti platebních terminálů ve výdejních místech Zásilkovny). Opatření jsou pouze dočasná. Děkujeme za pochopení.

ESD

ABS/ESD je tisková struna ABS s obsahem karbonových nanotrubic. Jedná se o speciální filament určený pro tisk komponent elektronických zařízení, které jsou vystaveny riziku poškození v důsledku elektrostatického výboje. Vysoké disipativní vlastnosti elektrického náboje zajišťují bezpečnost integrovaných obvodů a dalších elektronických součástek a minimalizují tak riziko částečného nebo trvalého poškození. Tisky vyrobené s ESD ABS jsou trvanlivé a odolávají chemikáliím, vysokým teplotám a mechanickému poškození. Materiál má také dobrou rázovou odolnost podobně jako klasické ABS.

Hmotnost struny: 0,85 kg
Teplota tisku: 250°C - 265°C
Teplota podložky: 90°C - 110°C
Tolerance průměru: +/- 0,02 mm
Tolerance kruhovitosti: + 0,01 mm

Povrchová resistivita: 5⋅107- 9⋅107Ω
Objemová resistivita: 2⋅107- 3⋅107Ω⋅cm

Výrobce uvádí, že hodnoty odporu (resistivity) byly testovány na vytištěných produktech a tyto testy byly provedeny certifikovaným zkušebním zařízením.
Z uvedených hodnot vyplývá, že el.odpor ESD/ABS materiálu je velmi vysoký a elektrická vodivost zanedbatelná. 

ESD materiál naleznete ZDE.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o zásadách používání cookies naleznete ZDE.