PVB

PVB neboli polyvinyl butyral se používá zejména jako tenká PVB fólie pro mezivrstvy bezpečnostních skel, které se vyznačují mimořádnou pevností, pružností a přilnavostí. Právě i pro tyto vlastnosti je PVB oblíbené pro 3D tisk. Ovšem u 3D modelů se projeví i jeho další přednost. Povrch PVB lze vyhlazovat pomocí alkoholu, podobně jako ABS acetonem, ale nedochází zde k nežádoucím jedovatým výparům. 

Na našich stránkách máme tento materiál zastoupený filamentem Glace, což je kompozit od značky Smartfil. 

Glace v sobě pojí výhody nejoblíbenějších tiskových strun. Má podobné mechanické vlastnosti jako ABS (rázovou odolnost má dokonce ještě vyšší) a zároveň se tiskne jednoduše jako PLA - bez smršťování a bez nutnosti vyhřívané podložky. Po chemickém leštění povrchu alkoholem (isopropylalkoholem nebo ethanolem o konc>70%) se vrstvy spojí a vznikne tak celistvý, velice pevný a vodotěsný model. Navíc u dutých tenkostěnných objektů (tloušťka stěny 1 perimetr) po chemickém leštění dosáhnete vysokého zprůhlednění modelu, které nemá doposud ve 3D tisku obdoby.

 =>

Doporučtená teplota tisku: 205 – 235 ºC,  teplota podložky: 0 – 60 ºC

Použití: PVB je vhodný pro výrobu funkčních vzorků, výrobu nástrojů i pro dekorativní předměty.

3 možnosti chemického leštění povrchu:

1. Vaporizace - povrch je vyhlazován pomocí alkoholových par
2. Natírání - alkohol nanášíme štětcem na povrch modelu
3. Namáčení - Pozor, zde je nutné zabezpečit pouze velmi krátké ponoření modelu, jelikož při delším pobytu v alkoholové lázni materiál měkne a nenávratně ztrácí své mechanické vlastnosti.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení