PVA

PVA (polyvinylalkohol)

Je tiskový materiál určený pro 3D tisk pomocí technologie FFF/FDM. Předností tohoto materiálu je jeho jednoduchá zpracovatelnost na 3D tiskárnách, kvalita tisku i při náročných detailech a výborné vrstvení tisknutého objektu. Je vyroben z polymeru, který je ideální pro tisk podpůrných konstrukcí, které se dají rozpustit ve vodě. Je vhodný pro dvouhlavé tiskárny, kdy jedna hlava tiskne podpůrné konstrukce z PVA a druhá samotný model z PLA. Je netoxický a biologicky odbouratelný, což je bezpečné pro lidi i zvířata a skvělé pro životní prostředí. Při tisku nezapáchá. Má vysokou pevnost v tahu a pružnost.

hustota: 1270 kg/m³, množství vlákna na 1kg cívce: 790 cm³

délka 1,75 mm silného materiálu: 330 m, délka 2,85 mm silného materiálu: 120 m

teplota extrudéru: 180 – 200 ºC, teplota podložky: 0 – 50 ºC

 Doporučení :  Vyšší teplota vody urychlí rozpouštění, ale je schopný se rozpustit i ve vodě studené. Je dobrý pro tisk při nízkých teplotách. Má vynikající přilnavost k PLA. Je citlivý na vlhkost - doporučujeme skladovat v uzavřeném obalu. Při tisku se nedoporučuje překročit teplotu 225 ºC, protože potom PVA krystalizuje. 

Přejít na materiál PVA

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení