Eshop nadále přijímá objednávky a jsou odesílány bez zbytečného odkladu. Prodejna na Minské je od 28.12.2020 otevřena v čase od 9:00 - do 15:30 - pouze pro vyzvednutí, již objednaného zboží (nařízení vlády). Platí do odvolání vládního nařízení. Dovolujeme si informovat o možném chybném zobrazení dostupnosti položek v eshopu ve dnech 19.2.-23.2.2021 (z důvodu probíhající migrace dat). Na odstranění těchto chyb intenzivně pracujeme.

TPS

TPE-S zkráceně TPS je styrenová směs na bázi polyolefinu a SBS, SEBS nebo SEPS.

TPE na bázi styrenu představují nejpoužívanější druh termoplastických elastomerů na světě, ale ve 3D tisku dosud nebyly používány. Filament TPS je tedy naprostou novinkou, která dosahuje u flexibilních materiálů dosud nemožných vlastností. Vyvinutá vlákna TPS lze snadno z tisknout, jsou dobře přilnavé k podložce i bez výhřevu a lze je tisknout rychlostí alespoň 25 mm/s. Tiskové struny o průměru 1,75 mm mají tvrdost 75 Shore A, i když v tomto by se mělo spíše mluvit o měkkosti, jelikož se jedná o nejnižší dostupnou tvrdost na našem trhu. Překvapí Vás pevností v tahu do 10 MPa a přetržením až při prodloužením na 600% svého původní rozměru. 

Filament TPS otevírá nové aplikační oblasti 3D tisku o výrobky z měkkých a elastických dílů, jako jsou měchy nebo dvousložkové objekty s tvrdou/měkkou kombinací - např. rukojeti, těsnící prvky a další.

Teplota tisku: 220 - 240°C
Teplota podložky: 0 - 80°C

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o zásadách používání cookies naleznete ZDE.