Eshop nadále přijímá objednávky a jsou odesílány bez zbytečného odkladu. Prodejna na Minské je od 1.3.2021 otevřena v čase od 9:00 - do 15:30 - pouze pro vyzvednutí, již objednaného zboží a zaplaceného zboží (nařízení vlády). Platí do odvolání vládního nařízení.

TPU

TPU (termoplastický polyuretan)


TPE - U, v praxi je však často označován jako TPU.

Termoplastický polyuretan se řadí mezi termoplastický elastomery (TPE), někdy též nazývané jako termoplastické kaučuky, jež se vyznačují svou velkou pružností. Při působení vnější síly je tedy lze výrazně deformovat a poté opět zaujmou původní tvar.

TPU je  jemný, měkký, elastický, ohebný a přesto silný a odolný materiál. Použití je běžné jak v automobilovém průmyslu, tak ve zdravotnictví, pro výrobu elektrického nářadí či pro výrobu ochranných pouzder na mobilní telefony a tablety. Je netoxický a schopný rozkladu. V závislosti na použitých příměsích velmi dobře odolává olejům a tukům, ale není vhodné jej vystavovat rozpouštědlům a kyselinám. 

TPU vlákno bude dobře držet na většině povrchů (hliník, sklo atp.).

hustota: 1250 kg/m³, množství vlákna na 1 kg cívce: 800 cm³

u 1,75 mm silného materiálu je délka 330 m
u 2,85 mm silného materiálu je délka 130 m

teplota extrudéru: 240 – 260 ºC, teplota podložky: 40 – 60 ºC

Použití: Hodí se na vše, kde potřebujete ohebný, flexibilní materiál. Nepříliš snadný je tisk detailů.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o zásadách používání cookies naleznete ZDE.