FRJet filament samozhášivý bílý 1,75mm Filament PM 0,5kg

Kód: PETGFR175PM05WE
569 Kč 470,25 Kč bez DPH 1 138 Kč / 1 kg
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2023
PETG materiál s aditivy pro samozhášivé účinky, FIREPROOF - Self-extingnishing, white

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Novinka od Filament-PM! Tiskový materiál FRJet, jehož základem je PETG, obsahuje směs speciálních aditiv se samozhášivými účinky. 

Tento houževnatý a tepelně stálý filament je díky velmi malé smrštivosti vhodný i pro tisk větších objektů. 

Využití tohoto materiálu je možné např. pro tisk krabiček na elektroniku a další komponenty, které budete používat blízko možného zdroje požáru.

Doporučené nastavení tisku jsou stejné jako u PETG: 
Teplota tisku  220  - 250 °C
Teplota podložky cca 85 °C

ENG 

New material from Filament-PM! Filament FRJet is basicaly PETG but it contains as well special aditives which ensures self-extinguishness 

Thanks to its very low shrinkage, this tough and heat-stable filament is also suitable for printing larger objects. The use of this material is possible, for example, for printing boxes for electronics and other components that you will use near a possible source of fire.

Reccomended printing setting is the same as for PETG: 
Printing temperature  220  - 250 °C
Heated bed aprox. 85 °CDoplňkové parametry

Kategorie: PET-G filamenty
Hmotnost: 0.99 kg
Barva: bílá
? Hmotnost bez obalu: 0,5 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Vlastnost filamentu: samozhášivý
Pracovní teplota: 220 - 250°C
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
0x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x
2
MM Avatar autora | 1.8.2021
Filament zřejmě používá jiný retardant hoření než černá varianta, protože bílá je na tisk větších nebo složitějších objektů mnohem náročnější. Výrazně víc stringuje, i když o stringování se snad už ani nedá mluvit, když to vytažené vlákno má průměr téměř stejný jako to úmyslně tisknuté (a ten materiál pak samozřejmě chybí jinde). Tato "vlákna" se pak samozřejmě zachytávají na trysce a když se tam nahromadí nějaký materiál, tak se najednou uvolní v podobě nevzhledné připálené hrudky o kterou se pak zarazí tryska při tisku. Podařilo se mi vytisknout rozměrnější krabičku (cca 24x18x4 cm), ale vypotřeboval jsem při experimentech celou cívku. Ve výsledku jsem použil 0.8 mm trysku, musel jsem snížit teplotu a násobič extruze na cca 0.85, zvýšit retrakci na cca 3mm a zapnout čištění trysky po retrakci, ale stejně se tisk 2x zastavil kvůli nárazu extruderu do připečené hrudky (naštěstí má Průša MK3 poměrně funkční detekci nárazu, hrudku jsem musel opatrně odříznout před pokračováním tisku). Výsledný výtisk byl rozhodně nejošklivější co jsem kdy viděl. Nicméně po důkladném očištění je krabička funkční a nepotřeboval jsem ji naštěstí dát někam viditelně. Víčko jsem pak vytiskl z černé verze na první pokus Po této zkušenosti už budu používat jedině černý FRjet.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo

Tiskové struny  - filamenty PM se vyrábí na středisku Plasty Mladeč Zemědělského družstva Haňovice od roku 2013. Tiskové struny jsou kvalitní a velmi oblíbené u majitelů Reprap tiskáren, zejména pak materiál PLA. 

Výrobce se neustále zdokonaluje jak v technologii výroby tak v naslouchání potřebám zákazníků. Nyní vyrábí struny ve dvou základních průměrech a to 1,75 mm a 2,85 mm. Samozřejmostí je široká nabídka barev a kontrola jakosti strun.

Máte zájem o tiskovou strunu výrobce Mladeč a přitom Vám nevyhovuje barva? Napište nám! I takové požadavky umíme řešit.