PLA filament 1,75 mm Galaxy třpytivý černý Devil Design 1 kg

Kód: PLA175DD1GXBK
586 Kč 484,30 Kč bez DPH 586 Kč / 1 kg
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Devil Design tisková struna PLA, 1,75 mm, 1 kg, Galaxy Black

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Tisková struna polského výrobce Devil Design je nabízena v široké paletě barev. Výrobce garantuje tloušťku tiskové struny +/-0,05 mm.

PLA tisková struna 1,75 mm třpytivě černá Devil Design 1 kg je nejuniverzálnějším materiálem pro technologii tisku FDM, vhodným i pro tisk velkých předmětů. Vedle ABS je nejpoužívanějším materiálem pro 3D tisk metodou extruze termoplastu. PLA je materiál pružný, tvrdý a odolný, stejně jako jiné plasty. Nutno však zabezpečit suché prostředí pro skladování.  Při špatném skladování ve vlhkém prostředí pohlcuje vlhkost.

Tisková struna je vakuově zabalena spolu s pohlcovačem vlhkosti a umístěna v kartonové krabici. V každém balení je vložen štítek s informací o doporučeném nastavení tiskových teplot.

Vnější průměr 200mm, vnitřní otvor 52mm, šířka 70mm. Hmotnost cívky včetně obalu 1,4kg. 

Naše hodnocení: velmi kvalitní výtisky i při vyšších rychlostech tisku, krásné a jasné barvy.

ENG 

Filaments from the Polish company Devil Design are offered in a wide range of colors. The manufacturer guarantees a thickness of +/- 0.05 mm.

PLA filament 1,75 mm glitter black from Devil Design company. PLA is the most frequently used material for FDM printing technology, suitable for printing large objects.

The filament is vacuum-packed together with a moisture absorber in a cardboard box. A label with information on the recommended print temperature settings is included in each package.

Weigh including packaging 1,4kg. The outer diameter of the coil 200mm, the inner hole 52mm, width 70mm.

When and why to use PLA: 

PLA filament is easily printable, it is biodegradable (hence also environmentally friendly). However, it is not a material that is suitable to be used outdoors, because in such case it degrades and brittle under UV light. Also, it is not heat resistant. Even at temperatures 30 - 50 °C the material softens and deforms. For that reason, it is not recommended to drive with such prints in the car. PLA is a flammable material. It is therefore recommended to leave the printer unattended (for longer periods of time) while printing with this material.

PLA surface treatment - the material is not easily sanded while grinding (friction) generates heat and that causes the fibers to “pull” from the print. Therefore, when sanding by hand, it is recommended to cool the printout, for example by sanding underwater. For the same reason, it is also difficult to drill holes in the printout (again, a heating problem). It is suitable to spray the material with a filler first (filler used in modeling) and then sand it and repaint it, and again, and again - until the material is absolutely smooth and at the end spray it with the paint. The resulting model can be also inserted into the “saucepan” along with the shells, stones, remnants of filaments, and pieces of prints...

PLA gluing: instant glue with spray activator (sometimes instant glue alone can be sufficient)

Recommended setting for PLA print: Commonly used nozzles are suitable. Diameters can be chosen according to the fineness of the surface which we want to achieve or according to the setting of the layer thickness during printing. You can use a simple conversion formula for this optimal setting. The rule is +- 0.2 mm is enough - i.e. if we want a layer thickness of 1.25, the nozzle diameter should not be greater than 0.3 mm. If there is a larger layer, use a larger diameter of the nozzle, for weaker ones, use a smaller one.

Temperature (of the bed) - warming is not required or if there is a better adhesion of the material needed, heated bed up to 50 °C.

Setting: Print temperature: 210 °C, retraction 0,8mm, speed 60mm/s (outline 70%), layer 0,2mm - 0,05mm. When using the printer with PEI foil, it is necessary to decrease the pad well. The resulting print is smooth, slightly glossy, and without visible errors.

Printing PLA material with supports - Suitable supports for prints are from the same material, so PLA or PVA (water-soluble material) is not suitable for HIPS.

We highly recommended a dry environment for storage. When stored poorly and in a humid environment, it absorbs moisture which results in bubbles on the surface when printed.

Coil outer diameter 202 mm, inner hole 50 mm, width 90 mm. Spool weight including packaging 1.4 kg.

Our rating: high-quality material even with higher speed of the printing, very nice and bright colors.

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA 1,75
Hmotnost: 1.5 kg
Barva: černá, s třpytkami
? Hmotnost bez obalu: 1 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Pracovní teplota: 200 - 235°C
Podložka: 50 - 60°C
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
1
JD Avatar autora | 20.6.2023
Tento filament už tedy ne. Oproti prusament galaxi black, má v sobě značně větší třpytky a do hodiny totálně ucpává 0,4 trysku. To se mi u prusamentu s touto tryskou nestávalo. Možná při použití 0,6 trysky by to bylo lepší, ale už od prvního pohledu je okem vidět rozdíl ve velikosti třpytek. Asi hodinu jsem čistil trysku na bambule, než jsem ji zas zprovoznil a dostal z ní všechen bordel a to ani cold pull nepomáhal.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Logo

Devil Design je evropský výrobce plastových strun pro 3D tisk. Společnost byla založena v roce 2012 a v roce 2014 zahájila výrobu vlastního vlákna používaného v 3D tiskárnách. 

Mnoho věcí se s postupem času změnilo. Více zkušeností, lepší znalosti, různí lidé, vhodné vybavení, nebo i sídlo firmy. Je tu však jedna věc, která se nemění. Od samého počátku existence společnosti byla naprostou prioritou otázka kvality. Firma se snaží poskytovat zákazníkům špičkové materiály při zachování dobré ceny.

Devil Design využil nové pokročilé technologické procesy, díky kterým jsou struny vysoce kvalitní, bez bublin a neobsahují žádné nečistoty, které by mohly způsobovat potíže při tisku. Průměr a tvar strun je testován během výrobního postupu a díky tomu výrobce garantuje fixní průměr každé struny. Pro zachování nejvyšší kvality materiálu je každá cívka vakuově zabalena společně s vysoušecím sáčkem a vložena do kartonové krabice a doplněna o štítek popisující obsah. Výrobce též uvádí doporučené nastavení pro 3D tisk. 

Výrobce Devil Design uvádí na trh filamenty o průměru 1,75mm a materiály PET-G, ABS, PLA, TPU, HIPS, ABST v široké škále barev.

Máte-li zájem vyzkoušet materiály od tohoto výrobcem napište nám o vzorky zdarma (využijte kontaktní formulář).