PLA filament svítící ve tmě 1,75mm 1kg Fiber3D fialový

Kód: PLA175FR1GIDVT
920 Kč 760,33 Kč bez DPH 920 Kč / 1 kg
POSLEDNÍ KUS (1 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2023

PLA Fiber 3D glow in the dark 1000g v balení, průměr struny 1,75mm violet

pozor , nižší svítivost!

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Svítící fialová

Tiskové vlákno FIBER3D svítící ve tmě vám přináší opravdu zajímavé využití pro vaše kreativní výtisky.

Filament lze použít ve 3D tiskárnách. Při tisku nevylučuje chemický zápach a je odbouratelný. PLA se řadí mezi kompostovatelné materiály. Vstupní surovinou pro jeho výrobu jsou škroby z obnovitelných přírodních zdrojů. V případě tisku větších součástí u něj nedochází k nežádoucímu smršťování. 

Popis materiálu: PLA, nebo Polylactic acid je kyselina polymléčná, což je bioplast vyráběný z kukuřičného škrobu. Má podobné vlastnosti jako termoplasty, které jsou vyráběny z ropy, je však více šetrný k přírodě. Pomocí tetrahydrofurenu jej lze rozpustit a také dlouhodobé vystavení acetonu může způsobit naleptání povrchu. Nevýhodou je nižší teplotní odolnost - T max je cca 55 °C. Ve srovnání s ABS je pevnosti materiálu vyšší, materiál je lépe tisknutelný. PLA lze aktivně chladit při tisku, nepotřebuje vyhřívanou podložku. Teplota tisku u PLA je 190 – 220 °C.

Povrchová úprava: materiál nelze snadno opracovávat, jelikož při jeho obrušování nebo vrtání vzniká teplo, a tím dochází k natavení materiálu a  tzv. "tahání" vláken z výtisku. Lze proto doporučit při povrchových úpravách chlazení výtisku, např. chlazení vodou při ručním broušení. Materiál je možné také nastříkat nejprve plničem (používaný v modelařině), poté jej zbrousit, následně opět přestříkat a obrousit a to opakovat do té doby, než bude výtisk dokonale hladký. Model lze také přestříkat barvou nebo je možné jej vložit do omílačky se zbytky filamentů nebo kousky výtisků.

Skladová: doporučujeme zajistit skladování v suchém prostředí, jelikož pohlcuje vlhkost, což se může negativně projevit při samotném tisku jako bublinky na povrchu atp.

Hlavní výhody materiálu PLA GLOW od Fiber 3D:

  • svítí ve tmě
  • zanedbatelné teplotní deformace při chladnutí - není nutná vyhřívaná podložka nebo uzavřený box 3D tiskárny
  • dobrá kvalita výtisků i při vysoké tiskové rychlosti
  • kompostovatelný materiál

Hmotnost včetně cívky a obalu je 1,36 kg.
Vnější průměr cívky 200 mm
Průměr otvoru: 56 mm
Šířka cívky 64 mm

Materiál je dodáván v kartonové krabici, vakuově zabalen společně se silikagelem, který pohlcuje nežádoucí vlhkost.

Intenzita svícení ve tmě závisí na nasvícení světlem. Pro dosažení co největší svítivosti (světelného efektu), je model nutno vystavit dostatečně silnému zdroji UV záření.

Více informací na blogu: https://www.materialpro3d.cz/blog/vse--co-chcete-vedet-o-sviticich-filamentech/

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA 1,75
Hmotnost: 1.4 kg
Barva: fialová, svítí ve tmě
? Hmotnost bez obalu: 1 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Pracovní teplota: 190 - 220°C
Podložka: 0 - 40°C

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
0x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x
2
MM Avatar autora | 1.11.2020
Co se týká tiskových vlastností, choval se zatím jako průměrný PLA, ale nezkoušel jsem zatím žádné záludné tisky. Filament má hodně hrubý povrch, takže osobně bych od něj žádné zázraky nečekal. Co se týká "svícení", tak v porovnání s GlowJetem od Plasty Mladeč těžce prohrává. Tento materiál se "nabíjí" jen a pouze UV zářením a potřebuje ho poměrně intenzivní. Takže ideálně denní světlo s přímou viditelností na oblohu, což má ale nevýhodu, že než se úplně setmí, tak materiál už dávno přestane svítit. Co se týká umělého osvětlení, tak běžné LED žárovky nemají šanci ho nabít světlem, protože mají velmi úzké spektrum – zkoušel jsem jich hodně a žádná nezpůsobila ani nejmenší náznak nabití. Starší úsporné žárovky (minimálně některé typy) materiál zvládnou nabít, zářivky jsem netestoval, ale i ty by měly vyzařovat dostatek UV. Případně přímo UV lampa nebo UV LED (vlnová délka 400nm je ok), ale než to, tak mi přijde lepší použít klasický luminiscenční materiál, který svítí hned i při velmi malé intenzitě UV, než pod silnou UV lampou čekat třeba 20 minut na "nabití".

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: