LW ASA černý filament 1,75 mm ColorFabb 650 g

Kód: ASALW175CF65BK
1 169 Kč 966,12 Kč bez DPH 1 798,46 Kč / 1 kg
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
UV odolný zpěňující filament pro 3D tisk velmi lehkých dílů ASA s nízkou hustotou - při teplotě kolem 230 °C začne tento materiál zpěňovat a jeho objem se zvětší téměř třikrát, čímž snížíte hmotnost výtisku a ušetříte materiál

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

LW-ASA navazuje na úspěšný filament LW-PLA, který byl prvním svého druhu od holandského výrobce ColorFabb. Oba tyto materiály využívají technologii aktivní pěny k vytváření lehkých 3D tištěných dílů s nízkou hustotou. Při cca 240 °C začne materiál pěnit a až téměř třikrát zvětší svůj objem.

Díky zmíněným expanzním vlastnostem materiálu mohou uživatelé snížit materiálový tok až o 60% a tím snížit hmotnost až o 65% od běžného filamentu. Přesto je 3D tisk velmi přesný s úžasně matným povrchem, který se snadno se opracovává.

Lze také velmi efektivně zkrátit dobu tisku pomocí velkých výšek vrstev nebo extra tlustých jednotlivých perimetrů.

Další informace o tom, jak používat tento materiál.

Stejně jako běžné materiály ASA se i LW-ASA vyznačuje odolností proti teplotám do 96°C a lze jej použít bez problému ve venkovním prostředí, což zaručuje jeho UV stabilita. LW-ASA je však náchylnější k deformaci během tisku ve srovnání s LW-PLA.

K přesnému tisku a k dosažení Vámi požadovaných vlastností je nutné u materiálu LW ASA jemné odladění tisku a optimalizace.

Princip technologie aktivního zpěňování:

Záleží na rychlosti, teplotě a průtoku. Pro řízení expanze LW ASA se zaměřte právě na tyto tiskové parametry, to vám umožní měnit hustotu materiálu různých částí na konkrétním modelu.

ColorFabb pro LW ASA doporučuje čtyři fáze odladění tisku k dosažení maximální expanze při dané rychlosti, teplotě a toku.

  1. Vytiskněte kostku Vámi vybranou tiskovou rychlostí při teplotách mezi 200 °C až 280 °C
  2. Změřte tloušťku obvodu každé kostky a zaznamenejte teplotu s největší expanzí.
  3. Tiskněte další kostky s klesajícími průtokovými stupni při teplotě uvedené v kroku 2.
  4. Vyberte tisk, kde obvodová tloušťka odpovídá velikosti trysky.

 

Vytiskněte víc modelů!

Snížení průtoku znamená zároveň menší spotřebu filamentu. Proto lze s materiálem LW-ASA tisknout dvakrát až třikrát tolik dílů, než s běžným ASA filamentem.

 Více informací o tomto jedinečném materiálu zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: ASA tiskové struny 1,75mm
Hmotnost: 1.1 kg
Barva: černá
? Hmotnost bez obalu: 0,65 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Vlastnost filamentu: nízká hmotnost
Pracovní teplota: 230 - 260°C
Podložka: 90-100°C
Tolerance/průměr: ±0,1 mm
Délka: 260 metrů

Video LW-ASA ColorFabb

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost ColorFabb byla založena Ruudem Rouleauxem generálním ředitelem Helian Polymers v roce 2012. Díky rozsáhlým znalostem (bio) plastikárenského průmyslu, barviv a aditiv bylo pro něj logickým krokem zaměřit se na právě se rozvíjející 3D tisk. Po náročném testování a experimentování na podzim a v zimě roku 2012 byl vyvinut nový typ PLA (PLA/PHA), který byl komerčně dostupný v březnu 2013.

V roce 2013 byla také spuštěna výroba prvního plněného filamentu -  WoodFillu. O půl roku později byl vyvinut skutečně jedinečný materiál: BronzeFill, což bylo první tiskové vlákno s částečkami bronzu, které vedlo k ohromujícím výtiskům a s velmi typickým vzhledem po opracování.

V roce 2014 došlo také k rozšíření výroby z jedné výrobní linky na čtyři a přesunu do nové budovy. Společnost ColorFabb oznámila v září téhož roku dohodu o společném vývoji se společností Eastman Chemical Company, která doposud  založených na řadě materiálů Eastprop Amphora 3D Polymer.

Díky rychlému růstu trhu 3D tisku společnost ColorFabb se neustále rozšiřuje a dokáže tak pokrýt každoroční dodávky do více než 60 zemí po celém světě.

Nyní v jejich nabídce může najít také např.:  PLA LW - pěnivé PLA, které vám nabízí odlehčené výtisky, Steelfill -  filament s částečkami oceli nebo Ngen flex, který je flexibilní a zároveň vydrží teploty nad 120 °C. Určitě je z čeho vybírat...