Dovolujeme si upozornit na stěhování pobočky. Prodejnu najdete od 18.5.2021 na nové adrese Česká 182 (Brno - venkov) v čase od 9:00 - 15:30.

METAL: filament s příměsí kovu

Kovové filamenty jsou struny pro 3D tisk vyrobené kombinací PLA a vysokého podílu kovových částic (až 80%). Tato tisková kompozitní struna z kovu a plastu vám umožní úžasné tisky předmětů, které po zabroušení a zaleštění dostanou věrný vzhled výrobku z kovu. V nabídce je ocel, měď a bronz například od nizozemského výrobce ColorFabb. Vhodné pro dekorativní účely, kde oceníte kovový lesklý vzhled (sošky, šperky apod.).


Doporučená teplota tisku:190-220 °C
Doporučená rychlost tisku:40-80 mm/s
Doporučená teplota desky:50-60 °C (výhřev není nezbytný, bez výhřevu doporučujeme adhezi podpořit 3Dlakem nebo jinými lepidly)


Kvůli vysokému obsahu kovu v materiálu je toto vlákno příliš abrazivní pro tisk mosaznou tryskou. Proto se doporučujeme tisk s tvrzenými tryskami nejlépe o průměru 0,5 mm a vyšší.

Díky značnému podílu kovu má povrch  modelu po vytištění matný, téměř jako laserem slinutý, povrch. Během broušení a leštění se však začnou kovové částice lesknout a třpytit, což dodá výtiskům velmi neobvyklý vzhled. Hmotnost materiálu je také cca třikrát těžší než u klasického PLA filamentu. Po tisku začněte leštit povrch nejprve hrubšími brusnými papíry a pokračujte až po ty nejjemnější. Pro vydatný lesk lze použít také leštící pastu na kov, případně brusné kartáče.

"Celokovové" materiály

Existují však i společnosti, které se zaměřují na téměř celokovové materiály a pro jejich používání je třeba mít speciální tiskárnu. Za všechny můžeme konkrétně jmenovat například Copper od Markforged. Jedná se o měkký, tvárný kov oblíbený především díky své elektrické a tepelné vodivosti. Standardně tyto materiály v nabídce nemáme, avšak jsme schopni je zařídit.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o zásadách používání cookies naleznete ZDE.