PLA filamenty startpack 1,75 mm 6x330g Devil Design 6 barev v jednom balení

Kód: PLA175DD2SP
1 085 Kč 896,69 Kč bez DPH 542,50 Kč / 1 kg
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Devil Design balení 6 ks tiskových strun PLA, 1,75 mm, 6x330g - černá (black), bílá (white), modrá (super blue), zelená (bright green), červená (red), žlutá (bright yellow)

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Filamenty polského výrobce Devil Design jsou nabízeny v široké paletě barev, 6 barev je přímo součástí Startpack balení. Výrobce garantuje tloušťku tiskové struny +/-0,05 mm.

Materiál PLA je nejčastěji používaným materiálem pro technologii tisku FDM, vhodným i pro tisk velkých předmětů. 

6 malých 330g cívek je vakuově zabaleno spolu s pohlcovačem vlhkosti a umístěno v kartonové krabici. V každém balení je vložen štítek s informací o doporučeném nastavení tiskových teplot.

Vnější průměr cívek 160 mm, vnitřní otvor 50 mm, šířka 45 mm. Hmotnost cívek včetně obalu 3,2 kg. Jedná se o 2kg balení materiálu, přibližná délka vlákna na jedné cívce činí cca 110 metrů.

Vhodnost použití PLA: 

PLA se snadno se tiskne, je biologicky odbouratelné (tudíž i šetrné k životnímu prostředí). Jde však o materiál, který není vhodný na venkovní použití, degraduje a křehne pokud je vystaven UV záření. Není také teplotně odolný. Již při 30 - 50st C výtisky měknou a deformují se. Proto není vhodné výtisky vozit v automobilech. PLA je hořlavý materiál. Proto doporučujeme nenechávat tiskárnu při tisku s tímto materiálem dlouhodobě bez dozoru. 

Povrchová úprava PLA - materiál není možné snadno obrousit, broušením (třením) vzniká teplo, které způsobuje "táhání" vláken z výtisku. Proto je vhodné při ručním broušení výtisk chladit např tím, že jej budete brousit pod vodou. Ze stejného důvodu se obtížně do výtisku vrtají díry (opět problém se zahřátím). Materiál je vhodné nastříkat nejprve plničem (používaný v modelařině) a následně obrousit, opět přestříkat a stále dokola až je model pro nás dokonale hladký a poté jej přestříkat barvou. Výsledný model je také možné vložit do "omílačky" spolu se skořápkami, kameny, zbytky filamentů kousky výtisků a zbavit se tak nežádoucích chyb, zbytků podpor a pod.

Lepení PLA: vteřinové lepidlo s aktivátorem ve spreji (někdy postačí i samotné vteřinové lepidlo)

Doporučené nastavení tisku PLA: Pro tisk stačí použití běžně používaných trysek (mosaz). Průměr trysky volíme dle jemnosti povrchu jakou chceme dosáhnout  resp dle nastavení síly vrstev při tisku. Na toto optimální nastavení existuje přepočtový vzorec, nic méně stačí jednoduché pravidlo +-0,2mm - tzn když chceme tloušťku vrstvy 1,25 neměla by mít tryska větší průměr než 0,3 mm. Při větších vrstvách používáme  trysku s větším průměrem  při slabších naopak s menším.

Teplota podložky - není nutný výhřev nebo jen pro lepší přilnavost materiálu k podložce do 50st. C. Pro ještě lepší uchycení předmětu k podložce doporučujeme použití 3DLAC nebo lepidlo. Obecně však materiál PLA dobře drží na podložce i bez adheziva.

Doporučené nastavení : Teplota tisku: 208°, retrakce 0,8mm, rychlost 60mm/s (outline 70%), vrstva 0,2mm - 0,05mm. Při použití tiskárny s PEI folii je nutné podložku dobře odmastit.   Výsledný výtisk je hladký, poměrně lesklý bez viditelných chyb.

Tisk materiálu PLA s podporami - vhodné podpory pro výtisky jsou ze stejného materiálu tedy PLA nebo PVA (voděrozpustný materiál), není vhodný HIPS.

 Pro skladování doporučujeme zabezpečit suché prostředí.  Při špatném skladování ve vlhkém prostředí pohlcuje vlhkost, což se projevuje při tisku jako bublinky na povrchu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA 1,75
Hmotnost: 3.1 kg
Barva: multicolor
? Hmotnost bez obalu: 2 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Typ dárku: Startpack filamenty
Pracovní teplota: 200 - 235°C
Podložka: 50 - 60°C
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
6x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
4
Avatar autora | 11.3.2023
spokojen bez komentáře
5
ML Avatar autora | 27.2.2023
Skvělé pro začínající tiskaře, ale také jako vzorky barev.
5
Avatar autora | 26.2.2023
+ vše ok

5
L Avatar autora | 5.11.2017
spokojen
5
K Avatar autora | 1.9.2017
+ Muhu se kdykoliv zastavit osobně - po tel.domluvě

5
VK Avatar autora | 20.7.2017
+ Výhoda šesti barev jako Startpack pro 3D tisk výborná při dobré ceně
+ Paradoxně mne nakonec zaujal nejvíc zaslaný vzorek zdarma v barvě slonová kost
- Proti strunám Průša, které používám jako další mi přijde, že má větší sklon k tvorbě malých plastových "vlásků"

Kupoval jsem pro barevnou škálu a plně to splnilo má očekávání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Logo

Devil Design je evropský výrobce plastových strun pro 3D tisk. Společnost byla založena v roce 2012 a v roce 2014 zahájila výrobu vlastního vlákna používaného v 3D tiskárnách. 

Mnoho věcí se s postupem času změnilo. Více zkušeností, lepší znalosti, různí lidé, vhodné vybavení, nebo i sídlo firmy. Je tu však jedna věc, která se nemění. Od samého počátku existence společnosti byla naprostou prioritou otázka kvality. Firma se snaží poskytovat zákazníkům špičkové materiály při zachování dobré ceny.

Devil Design využil nové pokročilé technologické procesy, díky kterým jsou struny vysoce kvalitní, bez bublin a neobsahují žádné nečistoty, které by mohly způsobovat potíže při tisku. Průměr a tvar strun je testován během výrobního postupu a díky tomu výrobce garantuje fixní průměr každé struny. Pro zachování nejvyšší kvality materiálu je každá cívka vakuově zabalena společně s vysoušecím sáčkem a vložena do kartonové krabice a doplněna o štítek popisující obsah. Výrobce též uvádí doporučené nastavení pro 3D tisk. 

Výrobce Devil Design uvádí na trh filamenty o průměru 1,75mm a materiály PET-G, ABS, PLA, TPU, HIPS, ABST v široké škále barev.

Máte-li zájem vyzkoušet materiály od tohoto výrobcem napište nám o vzorky zdarma (využijte kontaktní formulář).