PLA tisková struna bílá 1,75 mm 2 kg Filament PM výhodné balení

Kód: PLA175PM2WE
1 249 Kč 1 032,23 Kč bez DPH 624,50 Kč / 1 kg
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Tisková struna, Plasty Mladeč, PLA, 1,75mm, white, 2 kg

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Tiskové struny české značky Filament PM, která spadá pod firmu Plasty Mladeč, patří mezi kvalitní materiály a zaručují bezproblémový tisk. Při výrobě je použito laserové měření tloušťky materiálu, čímž je zabezpečen konstantní průměr struny po celé její délce. Tyto struny jsou chráněny dvojím obalem proti působení UV záření a v každém balení je přítomen vysoušecí sáček, který zabraňuje případnému působení vlhkosti na materiál. Tiskové struny jsou vyráběny v široké paletě barev.

PLA bílá tisková struna je univerzálním materiálem pro technologii tisku FDM, vhodným i pro tisk velkých předmětů. Je nejpoužívanějším materiálem pro 3D tisk bez nutnosti vyhřívat tiskovou podložku. 2kg balení je velmi vhodné pro tisk velkých dílů bez nutnosti přerušení tisku kvůli výměně cívky.

Vhodnost použití PLA: 

PLA filament se snadno se tiskne, je biologicky odbouratelné (tudíž i šetrné k životnímu prostředí). Jde však o materiál, který není vhodný na venkovní použití, degraduje a křehne pokud je vystaven UV záření. Není také teplotně odolný. Již při 30 - 50 °C výtisky měknou a deformují se. Proto není vhodné výtisky vozit v automobilech. PLA je hořlavý materiál. Proto doporučujeme nenechávat tiskárnu při tisku s tímto materiálem dlouhodobě bez dozoru. 

Povrchová úprava PLA - materiál není možné snadno obrousit, broušením (třením) vzniká teplo, které způsobuje "táhání" vláken z výtisku. Proto je vhodné při ručním broušení výtisk chladit např tím, že jej budete brousit pod vodou. Ze stejného důvodu se obtížně do výtisku vrtají díry (opět problém se zahřátím). Materiál je vhodné nastříkat nejprve plničem (používaný v modelařině) a následně obrousit, opět přestříkat a stále dokola až je model pro nás dokonale hladký a poté jej přestříkat barvou. Výsledný model je také možné vložit do "omílačky" spolu se skořápkami, kameny, zbytky filamentů kousky výtisků...

Lepení PLA: vteřinové lepidlo s aktivátorem ve spreji (někdy postačí i samotné vteřinové lepidlo)

Doporučené nastavení tisku PLA: Pro tisk stačí použití běžně používaných trysek. Průměr trysky volíme dle jemnosti povrchu jakou chceme dosáhnout  resp dle nastavení síly vrstev při tisku. Na toto optimální nastavení existuje přepočtový vzorec, nic méně stačí jednoduché pravidlo +-0,2mm - tzn když chceme tloušťku vrstvy 1,25 neměla by mít tryska větší průměr než 0,3mm. Při větších vrstvách používáme  trysku s větším průměrem  při slabších naopak s menším.

Teplota podložky - není nutný výhřev nebo jen pro lepší přilnavost materiálu k podložce do 50 °C. 

Doporučené nastavení : Teplota tisku: 210 °C, retrakce 0,8mm, rychlost 60mm/s (outline 70%), vrstva 0,2mm - 0,05mm. Při použití tiskárny s PEI folii je nutné podložku dobře odmastit. Výsledný výtisk je hladký, mírně lesklý bez viditelných chyb.

Pro skladování doporučujeme zabezpečit suché prostředí. Při špatném skladování ve vlhkém prostředí pohlcuje vlhkost, což se projevuje při tisku jako bublinky na povrchu.

Hmotnost prázdné cívky 602 gramů. Rozměry cívky: vnější průměr 298 mm, vnitřní průměr 52 mm, šířka 101 mm.

Množství vlákna PLA filamentu na 1kg cívce je cca 660 metrů. Hodnota je přibližná jelikož i průměr struny může kolísat dle tolerance uváděné výrobcem. U Plastů Mladeč je to +- 0,05mm.

ENG 

Filament from the Czech brand Filament PM which falls under the Plasty Mladeč company belongs to quality materials providing trouble-free printing. During the production, laser measurement of the thickness of the material is used, which ensures a constant diameter of the filament among its entire length. This filament is protected by a double cover against the UV radiation and there is a drying bag in each package, which protects material from possible moisture effects. Filaments are produced in a wide range of colors.

PLA transparent filament is an universal material for 3D FDM printing technology suitable for printing large objects. It is the most comonly used material for 3D printers without the heated bed. 

When and how to use PLA filament:

PLA filament is easily printable, it is biodegradable (hence also environmentally friendly). However it is not a material which is suitable to be used outdoors, because in such case it degrades and brittle under the UV light. Also it is not heat resistant. Even at temperatures 30 - 50 °C the material softens and deforms. For that reason it is not recommended to drive with such prints in the car. PLA is flammable material. It is therefore recommended to leave the printer unattended (for longer periods of time) while printing with this material.

PLA surface treatment - material is not easily sanded, while grinding (friction) it generates heat and that causes the fibers to “pull” from the print. Therefore, when sanding by hand, it is recommended to cool the printout, for example by sanding under water. For the same reason it is also difficult to drill holes in the printout (again, a heating problem). It is suitable to spray the material with a filler first (filler used in modeling) and then sand it and repaint it, and again, and again - until the material is absolutely smooth and at the end spray it with the paint. The resulting model can be also inserted into the “saucepan” along with the shells, stones, remnants of filaments and pieces of prints...

PLA gluing: instant glue with spray activator (sometimes instant glue alone can be sufficient)

Recommended setting for PLA print:: Commonly used nozzles are suitable. Diameters can be chosen according to the fineness of the surface which we want to achieve or according to the setting of the layer thickness during printing. You can use a simple conversion formula for this optimal setting. Rule is +- 0.2 mm is enough - ie if we want a layer thickness of 1.25, the nozzle diameter should not be greater than 0.3 mm. If there is a larger layer, use a larger diameter of the nozzle, for weaker ones, use a smaller one.

Temperature (of the bed) - warming is not required or if there is a better adhesion of the material needed, heated bed up to 50 °C.

Setting: Print temperature: 210 °C, retraccion 0,8mm, speed 60mm/s (outline 70%), layer 0,2mm - 0,05mm. When using the printer with PEI foil, it is necessary to degrease the pad well. The resulting print is smooth, slightly glossy and without visible errors.

Dry environment for storage is highly recommended. When stored poorly and in a humid environment, it absorbs moisture which results as bubbles on the surface when printed.

Coil outer diameter 298 mm, inner hole 52 mm, width 101 mm. Empty spool weight 602 g. 

The amount of PLA filament on 2 kg spool is about 660 meters. The value is approximate as the diameter of the string can vary according to the tolerance specified by the manufacturer. In this specific case (Plasty Mladeč) it is +- 0,05 mm.

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA 1,75
Hmotnost: 3.1 kg
Barva: bílá
? Hmotnost bez obalu: 2 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm
Podložka: 0 - 60°C
Pracovní teplota: 195 - 210°C

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
Avatar autora | 7.12.2017
+ Kvalitní materiál za dobrou cenu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo

Tiskové struny  - filamenty PM se vyrábí na středisku Plasty Mladeč Zemědělského družstva Haňovice od roku 2013. Tiskové struny jsou kvalitní a velmi oblíbené u majitelů Reprap tiskáren, zejména pak materiál PLA. 

Výrobce se neustále zdokonaluje jak v technologii výroby tak v naslouchání potřebám zákazníků. Nyní vyrábí struny ve dvou základních průměrech a to 1,75 mm a 2,85 mm. Samozřejmostí je široká nabídka barev a kontrola jakosti strun.

Máte zájem o tiskovou strunu výrobce Mladeč a přitom Vám nevyhovuje barva? Napište nám! I takové požadavky umíme řešit.