MMU3 pro Prusa MK4

Kód: MMU3MK4
Novinka Tip
7 990 Kč 6 603,31 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
3.7.2024

Nová pokročilá verze modulu pro tisk z až pěti filamentů najednou.

Upozornění:

  • Tento produkt je dodáván jako stavebnice, musíte si jej sami postavit!
  • Tištěné díly nejsou součástí balení. Musíte si je sami vytisknout z PETG, (2x 400g cívky v balení).
    • Tištěné díly vám případně po domluvě vytiskneme na zakázku.
  • Tento produkt je kompatibilní pouze s 3D tiskárnami Original Prusa MK4 a MK3.9.

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

MMU3 je třetí generací doplňku pro Original Prusa 3D tiskárny, který umožňuje tisk až s pěti filamenty současně. V porovnání s předchozí generací prošlo MMU3 zásadní revizí: robustnější kovové i plastové díly, vylepšená elektronika, aktualizovaný zásobník na filamenty a hlavně od základu přepsaný hardware.

 

 
ORIGINAL PRUSA MMU3:

ZCELA NOVÝ FIRMWARE PRO MMU3

MINIMUM ODPADU PŘI VÝMĚNĚ FILAMENTU

LEPŠÍ SPOLEHLIVOST I ÚDRŽBA

mk3_screen wipe_object-800x451 filpath

 

MMU3 jednotka komunikuje s tiskárnou napřímo a obousměrně, díky čemuž může jednoduše analyzovat a řešit různé situace bez nutnosti uživatelského zásahu. Na LCD tiskárny se zobrazují detailní informace v reálném čase včetně stavových zpráv nebo nápovědy k řešení problémů s tiskem.


 

MMU3 využívá úspornou čistící věž („wipe tower“) - kompaktní, částečně dutý blok hned vedle tišteného objektu, o který se tryska čistí a zároveň vyrovnává tlak. PrusaSlicer dále nabízí možnost čištění trysky do infillu („wipe into infill“) nebo čištění do jiného tišteného objektu („wipe into object“) - ten pak sice bude pruhovaný, to ale v mnoha případech nemusí vadit.

 

Celá dráha pohybu filamentu je spolehlivější díky větším teflonovým trubičkám, které snižují tření. Zásobník filamentu je vybaven novými výsuvnými kazetami, snímač filamentu byl přepracován a uvnitř MMU3 jsou nové kovové díly pro vyšší spolehlivost.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

stažený soubor

Prusa Research je česká firma vyrábějící 3D tiskárny, filamenty a resiny. Provozuje také galerii 3D modelů Printables.com. Byla založena v roce 2012 Josefem Průšou, vývojářem v RepRap projektu. 3D tiskárny produkované společností jsou opensource – jejich konstrukční plány jsou plně k dispozici online a kdokoliv je může použít, a přinét své vlastní modifikace a vylepšení.

Nejznámějšího modelu 3D tiskárny Original Prusa MK3S+ se prodalo přes 350 000 kusů a našel si cestu na všechny kontinenty a do téměř všech zemí světa. Tiskárny od Josefa Průši používají i firmy jako Tesla, Space X, NASA, Lockheed Martin či Škoda Auto.

Videodokument o historii Prusa Research: https://youtu.be/xX3pDDi9PeU