Innovatefil PP CF filament černý 1,75 mm, 650 g

Kód: PPCF175SF65BK
Novinka
Značka: Innovatefil
990 Kč 818,18 Kč bez DPH 1 523,08 Kč / 1 kg
Na objednání EU
Můžeme doručit do:
12.7.2024

Novinka od značky Innovatefil - PP + CF je vyrobeno na bází polypropylenu s 20 % uhlíkových vláken, což zlepšuje tuhost a odolnost. Tisková struna black černá - 1,75 mm 0,65kg. Tento materiál nabízí snadný tisk, pevnost a tuhost, vynikající rozměrovou stabilitu a snadnou povrchovou úpravu.

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

PP CF se vyrábí za použití speciálního polypropylenového kopolymeru vyztuženého nasekaným uhlíkovým vláknem. Toto vlákno nabízí zlepšené tepelné vlastnosti a nízké smrštění a deformaci ve srovnání s ostatními filamenty na bázi PP.

Cívka obsahuje 650 g filamentu, ale díky velmi nízké hustotě PP + CF se jedná téměř o stejné množství vlákna, jaké by se obvykle nacházelo na 1 kg cívce ABS. To vám umožní tisknout lehké a mimořádně tuhé součásti pro lékařské účely, drony, plavidla, automobily, letectví nebo jakékoli aplikace, které by využili lehký, pevný a chemicky odolný materiál.

Navíc má matný, texturovaný vzhled, který vašim 3D výtiskům dodává profesionální a elegantní nádech. Skvěle na něj funguje lepidlo Smart Stick.

Výhody:

  • Vynikající odolnost proti chemickým látkám
  • Nízká hustota a hmotnost
  • Snadnější tisk než většina flexibilních materiálů
  • Vhodný pro použití s prakticky jakoukoli 3D tiskárnou
  • Neabsorbuje vlhkost, není nutné sušení!
  • Vysoká pevnost a tuhost

Chemická odolnost:
Vlastnosti výtisku se mohou měnit v závislosti na prostředí tisku, geometrii 3D modelu a povrchu výtisku, proto je vždy nutné provádět vlastní testování. Obecně je ale polypropylen známý svou chemickou odolností vůči široké škále chemikálií, včetně:

  • Kyseliny: octová, boritá, chlorovodíková, fosforečná, stearová, sírová, močová
  • Zásady: Hydroxidy amoniaku, barya, vápníku, hořčíku, draslíku a sodíku
  • Rozpouštědla: aceton, ethanol, MEK, fenol (10%), voda

 

Filament vyztužený uhlíkovými vlákny

Karbonová vlákna široká 5-10 mikrometrů jsou vyrovnána podél osy filamentu. Karbon vykazuje mnoho žádoucích materiálových vlastností jako vysoká tuhost, vysoká pevnost v tahu, vysoká teplotní tolerance, vysoká chemická odolnost, nízká hmotnost a nízká tepelná roztažnost. Je ideální volbou pro jakékoli aplikace, které vyžadují nízkou hmotnost a tuhost.
Díly vyztužené uhlíkovými vlákny, které jsou navrženy tak, aby spotřebovávaly méně materiálu a šetřily váhu, jsou extrémně populární v leteckém a kosmickém průmyslu, stavebnictví, armádě a motoristickém sportu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: S karbonem
Hmotnost: 1 kg
Barva: černá
? Hmotnost bez obalu: 0,65 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Vlastnost filamentu: teplotně odolný, odolný, odolný chemickým látkám
Pracovní teplota: 215 - 235°C
Podložka: 50 - 60°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Produktová řada velmi specializovaných tiskových materiálů od španělské společnosti Smart materials 3D, která nabízí také produkty řady Smartfil. Obě tyto řady jsou dostupné na našem eshopu. 

Od řady Innovatefill naleznete v naší nabídce např. Polykarbonát, Kopolyester, Peek, Ultem, Hydrosoluble - vodourozpustný, TPU Hardness a další. 

Smart Materials 3D

Smart materials 3D je společností zaměřenou na inovace, specifická řešení produktů i služeb.  Firma se zabývá neustálým výzkumem a vývojem nových produktů, služeb, idejí a aplikací. To vše přináší konkurenční výhodu pro zákazníky i obchodní partnery. Sází především na kvalitu a přísnou kontrolu celého procesu výroby. Firma má vlastní výrobní proces a nedováží produkty z jiných zemí k další distribuci. Bere v potaz udržitelnost a dopad na prostředí - splňuje všechny ekologické standardy a nařízení a omezuje plýtvání energiemi.