SMART STICK přípravek pro lepší přilnavost 100ml

Kód: SMARTSTICK
303 Kč 250,41 Kč bez DPH 303 Kč / 100 ml
dodání 2-3 týdny
Můžeme doručit do:
10.4.2024
Tekutý lepící přípravek zvyšující přilnavost podložky pro vyhřívané i nevyhřívané tiskové podložky. Speciálně pro PP, ale vhodné i pro  ABS, HIPS, PLA, PETG, PP, PA.

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Smart Stick tekutý lepící přípravek (100 ml) je speciálně vyvinutý pro tisk polypropylenu. Jelikož se polypropylen díky svému chemickému složení velmi špatně pojí s většinou existujících materiálů, tisky z něj nedrží dobře ani na tiskové podložce.  Smart Stick však působí jako mezifáze mezi materiálem a základnou, a tak zajišťuje potřebnou adhezi.

Smart Stick nemusíte využít jenom pro PP, jedná se o univerzální přípravek. Je kompatibilní s většinou existujících materiálů na trhu. Využít jej lze pro  ABS, HIPS, PLA, PETG, PP, PA a další. 

Vydrží více než 100 použití. Je rozpustný ve vodě a proto se snadno čistí.

Více o tom, jak a proč využívat adhezivní přípravky najdete zde.

Návod k použití:

1. Odstranění těsnící folie
Před prvním použitím je nutné odstranit kolečko z těsnění, které brání vysychání a rozlití přípravku během přepravy. Odšroubujte kryt aplikátoru a odstraňte těsnící folii. 
2. Aplikace výrobku
Aplikujte na tiskovou podložku souvislý tenký film, který zajistí přilnavost výtisku k podložce. Jakmile je výrobek aplikován, doporučuje se láhev znovu uzavřít tak, aby vnitřní kapalina nevyschla, což by způsobilo zanesení aplikátoru.
3. Tisk modelu
Smart Stick je produkt, který pracuje s tiskárnami s vyhřívanou i nevyhřívanou tiskovou podložkou. V případě vyhřívané podložky je ideální teplota kolem 70-90°C. U výtisků, kde je vyžadována opravdu vysoká míra adheze, se doporučuje zvýšit teplotu tisku na 90-100°C pro první vrstvu, aby bylo dosaženo velkého přilnutí materiálu k lepidlu. Pro další vrstvy je pak možné snížit teplotu na 70°C, aby se zvýšila strukturální kapacita lepidla.
4. Sundání model z podložky
Jakmile je kus vytištěn, je spojení mezi materiály velmi silné, takže doporučujeme omýt vodou, aby se přípravek naředil a snížila se tak přilnavost. Následně odlepte výtisk obvyklým způsobem například pomocí špachtle.
5. Očištění podložky
Často lze pro další použití ponechat vrstvu z předchozího tisku a dosáhnete stejně dobrých výsledků. Jakmile je však nanesená vrstva porušená, je třeba ji obnovit. V takovém případě povrch podložky omyjte horkou vodou, aby došlo k oslabení adhezní vrstvy a poté ji odstraňte pomocí špachtle. Výrobek doporučujeme používat na skleněnou nebo odnímatelnou podložku, čímž bude proces čištění snadnější.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky pro 3D tisk
Hmotnost: 0.15 kg
Objem: 100 ml
Objem: 100 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Smart Materials 3D

Smart Materials 3D je španělský výrobce kvalitních tiskových strun disponující nejmodernějšími výrobními technologiemi.

Společnost sídlí ve městě Alcalá la Real (Jaén) ve Španělsku, kde vyvíjí a vyrábí sadu vlastních filamentů pro 3D tiskárny pod značkou Smartfil. S rozvojem 3D tisku a jeho rozšiřováním do běžného života se koncem roku 2014 skupina místních podnikatelů rozhodla spustit ambiciózní a vzrušující projekt: nabídnout trhu vysoce kvalitní tisková vlákna za velmi příznivou cenu.

Firma má od roku 1997 rozsáhlé zkušenosti s polymery, což bezesporu představuje v oblasti výzkumu a vývoje nových a inovativních tiskových vláken výhodu oproti konkurenci. Smart Materials 3D nabízí jak na trhu již dobře známé materiály ABS a PLA v krásných netradičních barvách, tak i spoustu méně rozšířených materiálů jako Flex, Wood, HIPS, ABS H.I., PETG, Fireproof, Medical, Nylon, EP, PP a další.

K dispozici jsou struny o průměru 1,75 mm a 2,85 mm na cívkách o hmotnosti od 330 g až do 8 kg*! 

Naše firma Solidify 3D, s.r.o. je výhradním distributorem materiálu Smartfil pro Českou a Slovenskou republiku.

*Cívky ve velikosti 3,3 kg - 8 kg jsou dostupné pouze na objednání. V případě zájmu o velká balení nás prosím kontaktuje na náš email: info@solidify3d.cz nebo tel:  +420 602 606 400, případně využijte kontaktní formulář

Průměr: 1,75 mm (±0,03)