MAGIGOO Pro HT lepící tyčinka pro lepší přilnavost materiálu PEEK 50ml

Kód: MAGIGOOHT
Tip
Značka: Magigoo
1 290 Kč 1 066,12 Kč bez DPH 2 580 Kč / 100 ml
4-5 týdnů
Můžeme doručit do:
10.11.2023
Tekutý lepící přípravek zvyšující přilnavost podložky pro vyhřívané tiskové podložky speciálně pro vysokoteplotní materiály jako PEEK, PEKK a další jim podobné filamenty

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

MAGIGOO je snadno použitelné tekuté "lepidlo" navržené tak, aby vyřešilo Váš problém s přilnavostí první vrstvy, což je základním problémem ve 3D tisku technologií FDM. Při špatné přilnavosti se tisk oddělí od samotné tiskové platformy. Dobrá adheze první vrstvy je důležitá, jelikož tato vrstva tvoří základ pro celý zbytek tisku. MAGIGOO byl speciálně navržen pro univerzální použití. Stejně dobře tedy funguje pro PLA, tak i ABS a další filamenty.

MAGIGOO Pro HT je speciálně navrženo pro vysokoteplotní filamenty jako je PEEK a podobné.

Vysokoteplotní vlákna se obecně ukázala jako náročný materiál pro tisk FDM technologií kvůli jejich vyšší náchylnosti k deformaci. Magigoo Pro HT je specializované řešení pro FDM tisk strun PEEK a PEKK, které se aktivuje právě během vysokých teplot tisku.

MAGIGOO se snadno čistí vodou - což je nejběžnější a nejdostupnější rozpouštědlo. Po každém tisku jej lze vyčistit pomocí navlhčeného hadříku, čímž zamezíte nadbytečnému nahromadění produktu MAGIGOO.

Adhezivní vlastnosti přípravku MAGIGOO jsou navrženy tak, aby přidržely model během tisku a uvolnily jej po vychladnutí. Během procesu chlazení uslyšíte výrazný praskavý zvuk. To dochází k odlepení výtisku od podložky a po úplném vychladnutí lze 3D výtisky snadno odstranit bez použití nástrojů a nadměrné síly.

MAGIGOO pomáhá u vícehodinových tisků, kde opravdu velmi záleží na tom, aby nedošlo k deformacím a problémům s přilnavostí a Váš dlouhý tisk byl v pořádku dokončen.

Vydrží více než 100 použití. Je rozpustný ve vodě a proto se snadno čistí.

Více o tom, jak a proč využívat adhezivní přípravky najdete zde.

Návod k použití:

1. Odstranění těsnící folie
Před prvním použitím je nutné odstranit kolečko z těsnění, které brání vysychání a rozlití přípravku během přepravy. Odšroubujte kryt aplikátoru a odstraňte těsnící folii. 
2. Aplikace výrobku
Aplikujte na tiskovou podložku souvislý tenký film, který zajistí přilnavost výtisku k podložce. Jakmile je výrobek aplikován, doporučuje se láhev znovu uzavřít tak, aby vnitřní kapalina nevyschla, což by mohlo způsobit zanesení aplikátoru.
3. Tisk modelu
Magigoo lze použít pro 3D tiskárny s vyhřívanou i nevyhřívanou tiskovou podložkou. 
4. Sundání modelu z podložky
Při tisku je spojení mezi materiály velmi silné, jakmile dojde k ochlazení na pokojovou teplotu, lze tisk sundat bez použití násilí.
5. Očištění podložky
Při nerovnoměrném rozprostření zbytku přípravku po tisku je vhodné podložku v místě použití otřít vlhkým hadříkem. Pro další tisk pak můžete nanést novou vrstvu a nechat ji zaschnout. 

ENG

MAGIGOO is an easy-to-use liquid "glue" designed to solve your first layer adhesion problem, which is a fundamental problem in 3D FDM printing. In case of a poor adhesion, the print separates from the printing platform itself. Good adhesion of the first layer is important, as this layer forms the basis for the rest of the printing. MAGIGOO has been specially designed for universal use. So it works just as well for PLA as ABS and other filaments.

MAGIGOO for HT is specially designed for high temperature filaments such as PEEK and the like.

High temperature filaments have generally proven to be a challenging material for FDM printing due to their higher susceptibility to deformation. Magigoo for HT is a specialized solution for FDM printing of PEEK and PEKK materials, which is activated during high printing temperatures. MAGIGOO is easy to clean with water - the most common and available solvent. After each print, it can be cleaned with a damp cloth to prevent unnecessary accumulation of MAGIGOO.

The adhesive properties of MAGIGOO are designed to hold the model during printing and release it after cooling. You will hear a distinct crackling sound during the cooling process. This detaches the printout from the substrate and, after it has cooled down completely, the 3D printouts can be easily removed without the use of tools or excessive force. MAGIGOO helps with multi-hour prints, where it really matters that deformations and adhesion problems do not occur and that your long print is completed properly.

How to use it step by step:

1. Removing the sealing foil

Before you first use it, it is necessary to remove the seal, which prevents the product from drying out and spilling during transport. Unscrew the applicator cover and remove the sealing foil.

2. Product application

Apply a continuous thin film to the platen to ensure that the print adheres to the platen. Once the product has been applied, it is recommended that the bottle be resealed to prevent the internal liquid from drying out, which could cause the applicator to become clogged.

3. Print the model

Magigoo can be used for 3D printers with heated and unheated printing beds.

4. Remove the model from the bed

When printing, the connection between the materials is very strong, once it has cooled to room temperature, the print can be removed without using force.

5. Cleaning the bed

If the rest of the product is not evenly distributed after printing, it is advisable to wipe the pad at the place of use with a damp cloth. For further printing, you can then apply a new layer and let it dry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástroje a pomůcky
Hmotnost: 0.1 kg
Objem: 50 ml
Objem: 50 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobky značky Magigoo jsou vyráběny firmou Thought3D Ltd od roku 2015. Sídlo mají na ostrově Malta a specializují se na kombinaci práce s 3D tiskem, chemie a výroby adhezivních přípravků, které udržují modely na podložce a umožňují jejich snadné sejmutí po vytištění. Jejich tým nadšenců a zároveň odborníků se snaží vyřešit otravné potíže, které mohou při 3D tisku nastat. 

Vyvinuli speciální lepidlo pro 3D tisk, které řeší problémy s neúspěšnými a pokřivenými výtisky. Tento produkt získal ocenění TAKEOFF Seed Fund Award či WIPO IP Enterprise Trophy.
Byli také oceněni grantem, a to za nejlepší technologickou inovaci. V roce 2018 vyvinuli ve spolupráci s Owens Corning lepidlo pro materiál PP a PC. Tato edice Magigoo PRO se postupně rozrůstala a kromě polypropylenu nyní obsahuje také lepidla na nylon, polykarbonát, flex, PEEK či PEKK, který vznikl ve spolupráci se značkou Polymaker.

 facebook-share_eb687ffd