Z důvodu konání každoroční street party na ul. Minská, bude naše pobočka v Brně 22.6.2018 otevřena pouze do 14:00. Parkování a průjezd ulicemi v okolí nebude možný. Děkujeme za pochopení.
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 4
 

PLA HEAT RESISTANT tisková struna bílá 1,75mm Philament 750g

 

Philament 3D struna PLA H.R. tepluvzdorná ,bílá,  1,75mm, 0,75kg

Dostupnost Trvale vyprodáno
Měrná cena 1 466,67 Kč / 1 kg
1 100 Kč / ks
909,09 Kč / ks bez DPH
Kód produktu PLAHDT175PH75TT
Výrobce Philament
Stránky výrobce philament.eu
Kategorie Tiskové struny - filamenty
 

Modely vytištěné z klasického PLA při kontaktu s teplotami nad 60°C ztrácí svůj tvar a částečně se roztaví. PLA High Temperature je však navrženo pro teploty až do 130°C!

Samotný výtisk z materiálu je částečně transparentní. Po vytisknutí je nutné výtisk zahřát na teplotou  80-100°C po dobu 30-60 minut, tím získává svoji odolnost - následně odolá teplotám až do 130°C. 

Materiál je vizuálně transparentní. Po vytištění (doporučujeme tisk při teplotě 220°C, není potřeba žádné další speciální nastavení tisku) je potřeba dát výtisk vytvrdit do trouby. Poté získá odolnost vůči vysokým teplotám, ztvrdne a zbělá.

Philament PLA je kompozitní materiál - obsahuje několik složek: pigment, mazivo, plnivo, modifikátor rázu. Modifikace způsobila "měkčí" vlákno = má dobré tiskové vlastnosti i při nižší teplotě. U materiálu nedochází téměř k žádnému smrštění a nedeformuje se, proto není nutné tisknout na vyhřívanou podložku (hotbed). Výrobce pro ještě lepší výsledky přesto nahřátí podložky na 30-60 °C doporučuje. Díky přísné kontrole během celého procesu výroby se jedná o velmi kvalitní struny, které jsou předurčeny pro snadný a bezproblémový 3D tisk Vašich modelů. Filament lze použít se všemi běžnými 3D tiskárnami s technologií FDM / FFF.

Použité barevné pigmenty dosahují nejlepší hodnoty tepelné stability podle normy DIN54001. Stabilita světlosti je stanovená normou DIN53388. Barva dosahuje nejvyšší možné odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

Použité materiály a pigmenty jsou v souladu s předpisy v zemích EU (usnesení ES 98(1) a nařízení komise 10/2011/ES). Během výroby nejsou použity nebezpečné chemikálie a je minimalizován dopad uhlíkové stopy na životní prostředí. Materiály jsou certifikovány pro styk s potravinami. Výroba všech produktů probíhá v souladu se směrnicí RoHS a nařízením REACH. Tiskové struny jsou vyrobeny z přírodních složek a jsou snadno rozložitelné kompostováním.

Tisková struna je vakuově zabalena spolu s pohlcovačem vlhkosti a umístěna v kartonové krabici.

Vnější průměr 200 mm, vnitřní otvor 52 mm, šířka 55 mm. Hmotnost cívky včetně obalu 1,1 kg. 

Hmotnost 1.1 kg
Barva (?) transparentní
Hmotnost (?) 0,75 kg
Tloušťka struny (?) 1,75 mm
Podložka 0-60°C
Tolerance/průměr ±0,05 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:

 

Prodej filamentů pod značkou Philament byl v našem eshopu v roce 2017 ukončen.

 Výhodnou náhradou těchto materiálů co do kvality a ceny je značka Fiberlogy.

Historie tiskových strun značky Philament započala před více než 15 lety v Maďarsku. Tehdy se  Dr. Bodnár Zsolt, chemický inženýr - zakladatel a vedoucí vývoje produktů firmy Filamania Kft., zaměřil na výzkum a vývoj biopolymerů.

Nejprve se zabýval materiálem PLA. V roce 2013 pak rozšířil se svým týmem oblast vývoje tiskových strun o modifikované polymery se speciálními vlastnostmi.

V září 2015 byla úspěšně spuštěna výrobní linka. Po prvních testech od profesionálních tiskařů se potvrdila kvalita výrobků a odezva trhu na sebe nenechala dlouho čekat.

Společnost Filamania má komplexní zkušenosti s polymerním a chemickým průmyslem. V uplynulých letech dosáhli uznání v oboru technologie biopolymerních sloučenin. Jejich odborné znalosti chemie a materiálového inženýrství otevírají stále nové a nové možnosti v oblasti 3D tisku. Philament tak může nabídnout 3D struny odolné vyšším teplotám, se skelnými vlákny, s příměsí sádry, dřeva a dokonce materiály antistatické.

Tyto filamenty mají ještě další přednosti, na kterých si firma zakládá. Jsou šetrné k životnímu prostředí, dají se recyklovat a řada z nich má potřebné atesty pro styk s potravinami.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o zásadách používání cookies naleznete ZDE.