Detailní popis produktu
TPE32D černý filament o tloušťce 1,75 mm je velmi pružný, flexibilní, elastický materiál vyráběný českým výrobcem Filament-PM v půlkilovém návinu.
Flexibilní materiál podobný gumě. Tento materiál je dostupný ve dvou různých variantách, které udávají míru elastičnosti. TPE 32 - tvrdší elastičnost.
Materiál je vhodný pro 3D tisk technologií FDM. Výsledný výtisk působí jako by byl vyroben z gumy.
Vnější průměr cívky 202 mm, vnitřní otvor 50 mm, šířka 58 mm. Hmotnost cívky včetně obalu 0,7 kg.
ENG
TPE32D black filament 1,75 mm is a flexible, elastic material made by the czech company Filament-PM and weigh 0,5 kg.
It is flexible material similar to gum. This material is offered in two different versions. Each one has a number according to elasticity - TPE 88 (softer) and TPE 32 (harder).
This material is suitable for FDM 3D printing technology. Outprint is looking similar to a gum
Coil outer diameter 202 mm, inner hole 50 mm, width 58 mm. Spool weight including packaging 0,7 kg.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.
5
NA výstavě jsem obdržel vzorek s komentářem, že na Ender 3 to nejspíš nepujde kvuli bovdenu. Zkusil sem to a šlo to v pohodě (snížená rychlost, teplota 220-230) na podložce hnědá páska... tak jsem asi po 3 mesících objednal celou špuli..no a nejednou nic. nešlo to... prvni vrstva ok a pak extruder vydřel do struny jamku a dál to nešlo... zkousel jsem ruzné teploty, vyměnil sem trysku, přeleveloval bed... nic. kdybych tenkrat nezkusil ten vzorek a nešlo to, tak bych to zahodil..ale musi to prece jit kdyz uz to jednou slo... tak sem rozdelal hotend a tam bylo takovyho lepkavyho sajratu v bowdenu, o ktery se filament zasekaval a proto to neslo...
Proste musí bejt vsechno tip top volný průchod....cista tryska, čista tube, spravnej leveling a spravny rychlosti... pak uz je to supr..výtisk hezky matný, jak opravdova guma... obcas se mi nespoji perimetry, ale nic hroznyho.. Cena teda raketa...zajimalo by mě přiste třeba ten flex od Spectrum ...
MK2s, MK2,5, MK3
Odzkoušeno na tryskách 0.6mm, 0.5mm a 0,4mm (klasika E3D)
Rád zde vypovím svoje zkušenosti a doporučení, snad někoému pomůže :)
Za 1.!! A to vůbec nejdůležitější - PRECIZNĚ ODLADIT PŘÍTLAK PODÁVACÍHO ÚSTROJÍ extruderu (když bude málý přítlak, budou bubliny, pokud bude moc velký, namotá se filament všude okolo mimo extruder a pak je sranda na půl dne...)
V mém případě 3M PEI plát ničím neošetřený, jen očištěný Ipou, žádný aceton, lepidlo, lak na vlasy, nebo nedej bože ABS roztok... nechat jak je, v případě kaptonu, nebo buildtaku bych nerad cokoliv říkal (na kapton se nejspíš moc nepřilepí, na buildtak možná na dosmrti).
Teploty - první vrstva HB - 40° - 50°
EXT - 220° - 230°
Vent. - VYP
Ost vrstvy HB - vypnout
EXT - 210°
Vent. - 70% min. (a to po celou dobu tisku, už od 2. vrstvy)
Rychlosti - Klidně okolo 80mm/s, až na první vrstvu, 20mm/s nic nezkazí + !! 15mm/s pro horní vrstvy (přeci jen je to guma a holt teče... :) )
Na závěr doporučuju úplně vypnout retrakce... ani člověk neudělá ze žvejkačky dvakrát stejnou bublinu.
A teď už opravdu na závěr - doporučuju chytit se pro takhle měkký materiál spíš větších trysek. Víc jak 0.4mm.
Takhle měkký materiál si radši proskočí větší tryskou, protože čím menší tryska, tím víc bude muset EXT. tahat tam a z5 fillamentem a výsledky budou spíš p***u ke zdi...
Tisku zdar
Mistr F.

Tiskové struny - filamenty PM se vyrábí na středisku Plasty Mladeč Zemědělského družstva Haňovice od roku 2013. Tiskové struny jsou kvalitní a velmi oblíbené u majitelů Reprap tiskáren, zejména pak materiál PLA.
Výrobce se neustále zdokonaluje jak v technologii výroby tak v naslouchání potřebám zákazníků. Nyní vyrábí struny ve dvou základních průměrech a to 1,75 mm a 2,85 mm. Samozřejmostí je široká nabídka barev a kontrola jakosti strun.
Máte zájem o tiskovou strunu výrobce Mladeč a přitom Vám nevyhovuje barva? Napište nám! I takové požadavky umíme řešit.