Dovolujeme si upozornit na stěhování pobočky. Prodejnu najdete od 18.5.2021 na nové adrese Česká 182 (Brno - venkov) v čase od 9:00 - 15:30.

Woodfill, Timberfill

WOOD A TIMBERFILL

teplota tisku: 170 – 250 ºC

 Pro ty, kteří by chtěli vytvořit objekt, který vypadá a voní jako dřevo je nejlepší nápad použít FDM (Fused Deposition Modeling) vlákna, pojmenované také Wood nebo Timberfill vlákna. Toto vlákno obsahuje směs recyklovaného dřeva s vázajícím polymerem. Části vytištěné s tímto materiálem nevypadají jako typický 3D tisk díky své povaze dřeva. Tiskový proces s tímto materiálem je velmi podobný tomu s termoplastickými jako je ABS a PLA. Avšak jen s tímto materiálem se dá dostat tento neopakovatelný dřevěný vzhled. Při tisku objektů s rozdílnou teplotou vzniknou různě barevné odstíny. Vyšší teplota znamená tmavší odstín. Vytištěný objekt se dá brousit a natírat. Je vyroben z biodegradabilního materiálu na bázi dřeva.

 WOODFILL

teplota tisku: 190 – 210 ºC, teplota podložky: 50 – 70 ºC

Speciální tisková struna (filament) na bázi PLA s příměsí dřeva. Výhodami je, že nedochází ke kroucení objektu během tisku, je snazší příprava tiskové podložky a rychlejší a kvalitnější tisk.

Timberfill - přibližná délka vlákna v 750g balení je 250 metrů.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o zásadách používání cookies naleznete ZDE.