INNOVATEFIL Nylon PA/CF filament černý 1,75 mm 500 g

Kód: PACF175IF05BK
1 800 Kč 1 487,60 Kč bez DPH 3 600 Kč / 1 kg
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
26.2.2024

INNOVATEFIL PA/CF nylon s krátkými karbonovými vlákny tisková struna black - 1,75 mm 0,5kg NOVÁ RECEPTURA

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

INNOVATEFIL PA CF je 3D struna s vysokou mechanickou odolností, která si zachovává své výborné vlastnosti také při vysokých teplotách. Kombinace polyamidových (nylonových) a uhlíkových vláken umožňuje tisk velkých objektů bez deformací.

Hlavní předností tohoto filamentu je bezesporu schopnost odolávat dlouhodobě teplotám kolem 150 °C. Také disponuje velkou přilnavostí mezi vrstvami, což dává tištěnému kusu velkou odolnost a nedochází tak k deformacím ani u tisku dílu větších rozměrů. 

Specifikace:
- Průměr: 1,75 mm (±0,03)
- Pracovní teplota: 240 - 260 °C
- Teplota podložky: větší než 60 °C
- Rychlost tisku: 30 - 50 mm/s

Teplotní odolnost:
Maximální pracovní teplota - dlouhodobá expozice: 150 °C
Maximální teplota - krátkodobá expozice: 180 °C

Velikosti balení: M 500g
Recyklovatelné

TIPY A DOPORUČENÍ PRO TISK:

  • OCHRANA PROTI VLHKOSTI

Innovatefil® PA FC se dodává ve vakuovém obalu což zajišťuje dokonalou ochranu proti vlhkosti. Před uzavřením do obalu je vlákno podrobeno nejpřísnější kontrole kvality odvlhčením surového materiálu, kdy je zajištěna vlhkost nižší než 0,02%.

Po vybalení doporučujeme uchovávat ho v suchém a tmavém prostředí.Jinak může materiál absorbovat až 0,5% vzdušné vlhkosti, která se následně bude vypařovat při extruzi,což způsobí špatnou povrchovou úpravu.

Pro zachování optimálních tiskových podmínek se doporučuje materiál před použitím ve vlákně 3D tiskárny vysušit. Mnoho tiskových zařízení již tyto systémy sušení obsahuje.

  • DOPORUČENÍ PRO TISK FILAMENTU s krátkými karbonovými VLÁKNY

krátká uhlíková vlákna činí tiskovou strunu velmi abrazivní, takže je nutné použít kalené ocelové trysky nebo jiné tvrzené varianty, což zabrání jejich předčasnému opotřebení.

Doporučujeme použít trysky minimálně o průměru 0,6 mm a výšku tiskové vrstvy nastavit na 0,2mm nebo větší. Nedodržení těchto doporučení by mohlo způsobit ucpání trysky.

  • UDRŽUJTE EXTRUDER V DOBRÉM STAVU

Jakmile je tisk dokončen, je vhodné trysku vyčistit. Pokud tisknete z více různých typů materiálu, je vhodné zvážit výměnu trysky pro každý materiál, aby nedošlo k jeho promíchání.

Pro čištění extrudéru doporučujeme použít čistící strunu Smartfil CLEAN.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nylon (PA) filament
Hmotnost: 0.99 kg
Barva: černá
? Hmotnost bez obalu: 0,5 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Vlastnost filamentu: teplotně odolný, odolný
Pracovní teplota: 240 - 260°C
Podložka: 60 - 100°C
Tolerance/průměr: ±0,03 mm

INNOVATEFIL PA CF product video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Produktová řada velmi specializovaných tiskových materiálů od španělské společnosti Smart materials 3D, která nabízí také produkty řady Smartfil. Obě tyto řady jsou dostupné na našem eshopu. 

Od řady Innovatefill naleznete v naší nabídce např. Polykarbonát, Kopolyester, Peek, Ultem, Hydrosoluble - vodourozpustný, TPU Hardness a další. 

Smart Materials 3D

Smart materials 3D je společností zaměřenou na inovace, specifická řešení produktů i služeb.  Firma se zabývá neustálým výzkumem a vývojem nových produktů, služeb, idejí a aplikací. To vše přináší konkurenční výhodu pro zákazníky i obchodní partnery. Sází především na kvalitu a přísnou kontrolu celého procesu výroby. Firma má vlastní výrobní proces a nedováží produkty z jiných zemí k další distribuci. Bere v potaz udržitelnost a dopad na prostředí - splňuje všechny ekologické standardy a nařízení a omezuje plýtvání energiemi.