PLA+ Tasty Pack (1,75 mm; 5x0,3 kg) Filament PM

Kód: PLAP175PM15PCK
Novinka Tip
Značka: Filament-PM
949 Kč 784,30 Kč bez DPH
Na objednání z ČR
Můžeme doručit do:
12.12.2022

Šťavnatý výběr, to nejlepší z nabídky PLA+ barviček Filamentu-PM. Matný vzhled typický pro PLA+. 

V tomto výběru naleznete:

  • PLA+ Fresh Lime 300g
  • PLA+ Baby Blue 300g
  • PLA+ Woodland Green 300g
  • PLA+ Bubblegum pink 300g
  • PLA+ Dusty Brown 300g.

Detailní informace

Doprava zdarma nad 5 000 Kč

Rádi vám poradí naši specialisté

Spousta informací na naše blogu nebo v materiálovém slovníku

Detailní popis produktu

Skvělý výběr těch nejlepších barev z PLA+ materiálu.

 Díky lepší konzistenci PLA+ lépe přilne k podložce tiskárny. Velmi jednoduchý tisk první vrstvy. Nižší tisková teplota (195 °C) umožňuje snadnější tisk převisů a přemostění. Neucpává trysku díky vyšší viskozitě. 

Vzhledem vyšší přilnavosti vrstev docílíte nejen dokonalého vzhledu výrobku, ale výtisk je rovněž odolnější a flexibilnější.

Vhodnost použití PLA: 

PLA filament se snadno se tiskne, je biologicky odbouratelné (tudíž i šetrné k životnímu prostředí). Jde však o materiál, který není vhodný na venkovní použití, degraduje a křehne pokud je vystaven UV záření. Není také teplotně odolný. Již při 30 - 50 °C výtisky měknou a deformují se. Proto není vhodné výtisky vozit v automobilech. PLA je hořlavý materiál. Proto doporučujeme nenechávat tiskárnu při tisku s tímto materiálem dlouhodobě bez dozoru. Hodí se spíše pro výtisky do interiéru, je totiž důležité mít na paměti, že má nižší teplotní odolnost.

Povrchová úprava PLA - materiál není možné snadno obrousit, broušením (třením) vzniká teplo, které způsobuje "táhání" vláken z výtisku. Proto je vhodné při ručním broušení výtisk chladit např tím, že jej budete brousit pod vodou. Ze stejného důvodu se obtížně do výtisku vrtají díry (opět problém se zahřátím). Materiál je vhodné nastříkat nejprve plničem (používaný v modelařině) a následně obrousit, opět přestříkat a stále dokola až je model pro nás dokonale hladký a poté jej přestříkat barvou. Výsledný model je také možné vložit do "omílačky" spolu se skořápkami, kameny, zbytky filamentů kousky výtisků...

Lepení PLA: vteřinové lepidlo s aktivátorem ve spreji (někdy postačí i samotné vteřinové lepidlo)

Doporučené nastavení tisku PLA: Pro tisk stačí použití běžně používaných trysek. Průměr trysky volíme dle jemnosti povrchu jakou chceme dosáhnout  resp dle nastavení síly vrstev při tisku. Na toto optimální nastavení existuje přepočtový vzorec, nic méně stačí jednoduché pravidlo +-0,2mm - tzn když chceme tloušťku vrstvy 1,25 neměla by mít tryska větší průměr než 0,3mm. Při větších vrstvách používáme  trysku s větším průměrem  při slabších naopak s menším.

TISKOVÉ NASTAVENÍ
Tryska: 190 - 210°C
Vyhř. podložka: 60 °C
Standardní 0.4mm tryska

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA filamenty
Hmotnost: 2 kg
? Hmotnost bez obalu: 1,5 kg
Průměr struny: 1,75 mm
Typ dárku: Startpacky a větší balení filamentů
Průměr filamentu: 1,75 mm
Pracovní teplota: 190 - 210 °C
Podložka: 60 °C

PLA+ video od výrobce Filament-PM

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo

Tiskové struny  - filamenty PM se vyrábí na středisku Plasty Mladeč Zemědělského družstva Haňovice od roku 2013. Tiskové struny jsou kvalitní a velmi oblíbené u majitelů Reprap tiskáren, zejména pak materiál PLA. 

Výrobce se neustále zdokonaluje jak v technologii výroby tak v naslouchání potřebám zákazníků. Nyní vyrábí struny ve dvou základních průměrech a to 1,75 mm a 2,85 mm. Samozřejmostí je široká nabídka barev a kontrola jakosti strun.

Máte zájem o tiskovou strunu výrobce Mladeč a přitom Vám nevyhovuje barva? Napište nám! I takové požadavky umíme řešit.